REKLAMA

Odwołanie ministra Mariusza Błaszczaka: Sejm odrzucił wniosek o wotum nieufności

  • Autor: PAP/AT
  • 05 lipca 2017 12:14
Odwołanie ministra Mariusza Błaszczaka: Sejm odrzucił wniosek o wotum nieufności Mariusz Błaszczak nadal będzie ministrem spraw wewnętrznych i administracji (fot.twitter.com/KancelariaSejmu)

Wniosek o wotum nieufności wobec ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Błaszczaka został odrzucony.

W środę (5 lipca) podczas posiedzenia Sejm posłowie głosowali nad wnioskiem o wotum nieufności dla szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka, złożonym przez Platformę Obywatelską w związku ze sprawą śmierci Igora Stachowiaka na komisariacie we Wrocławiu.

Sejm odrzucił  po głosowaniu odrzuciła wniosek o wotum nieufności wobec ministra Mariusza Błaszczaka.

Głosowało 435 posłów. Za poparciem wniosku o wotum nieufności wobec szefa MSWiA opowiedziało się 194 posłów, przeciwko było 236, a 5 wstrzymało się od głosu. Oznacza to, że wniosek PO nie uzyskał wymaganej większości 231 głosów.

Wniosek o wotum nieufności złożyła Platforma obywatelska na początku czerwca. Według szefa Platformy Grzegorza Schetyny, Błaszczak ponosi odpowiedzialność "za karygodne rzeczy, jakie dzieją się w polskiej policji". Chodzi o sprawę śmierci Igora Stachowiaka na komisariacie we Wrocławiu w maju 2016 r.

Ws. wotum nieufności dla ministra Mariusza Błaszczaka głosowało 435 posłów (fot.twitter.com/MSWiA_GOV_PL)

Igor Stachowiak w połowie maja ubiegłego roku został zatrzymany na wrocławskim rynku. Według funkcjonariuszy, mężczyzna był agresywny i dlatego musieli użyć paralizatora. Po przewiezieniu na komisariat stracił przytomność i pomimo reanimacji zmarł. Sprawa wróciła po wyemitowaniu reportażu w TVN24, gdzie m.in. pokazano zapis z kamery paralizatora, którego kilkakrotnie użyto wobec mężczyzny. W związku z wydarzeniami sprzed roku, szef MSWiA odwołał komendanta dolnośląskiej policji, jego zastępcę ds. prewencji oraz komendant miejskiego we Wrocławiu. Śledztwo w sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Poznaniu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA