REKLAMA

Oficjalnie: Nadinsp. Jarosław Szymczyk komendantem głównym policji

  • Autor: PAP/GP
  • 13 kwietnia 2016 10:57
Oficjalnie: Nadinsp. Jarosław Szymczyk komendantem głównym policji Nadinsp. Szymczyk: Będziemy systematycznie dążyć do ograniczenia wskaźnika wakatów w Policji. (fot.:twitter.com/mswia_rp)

Dotychczasowy szef śląskiej policji nadinsp. Jarosław Szymczyk został nowym komendantem głównym policji - poinformował w środę (13 kwietnia) szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

- Nadinsp. Szymczyk daje gwarancję dobrego wykonywania swoich obowiązków, a naszym zadaniem - resortu i policji - jest zapewnienie bezpieczeństwa obywatelom naszego kraju - mówił Błaszczak na wspólnej konferencji z nowym KGP.

Szef MSWiA dodał, że jego zadaniem jest stworzenie warunków, żeby policja pracowała skutecznie, a zadaniem nowego komendanta jest dowodzenie policją.

Nowy szef policji został powołany przez premier Beatę Szydło na wniosek ministra spraw wewnętrznych i administracji. W środę rano został wprowadzony do KGP przez Błaszczaka.

Wśród priorytetów krótkoterminowych nowy komendant główny wymienił m.in. zabezpieczenie szczytu NATO w Warszawie oraz Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, które odbędą się w lipcu.

- Policja bardzo intensywnie pracuje nad przygotowaniem się do tego, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom tych dwóch wielkich wydarzeń - powiedział nadinsp. Szymczyk.

Źródło: twitter.com/mswia_rp

Jako priorytet długoterminowy wymienił m.in. ustawę modernizacyjną służb mundurowych.

Komendant dodał, że nie przewiduję zmian w kierownictwie KGP, bo - jak mówił - ma zaufanie do swoich zastępców. Dodał, że na chwilę obecną nie przewiduje też zmian na stanowiskach komendantów wojewódzkich policji. Poinformował, że będzie systematycznie dążyć do ograniczenia wskaźnika wakatów w policji.

Szef MSWiA Mariusz Błaszczak podkreślił, że nowy szef policji jest doświadczonym policjantem, który gwarantuje energię we wprowadzaniu dobrych zmian w policji.

- Nadinsp. Jarosław Szymczyk daje gwarancję dobrego wykonywania swoich obowiązków. Moim zadaniem jako ministra i pana nadinspektora jest zapewnienie bezpieczeństwa obywatelom naszego kraju. Moje zadanie polega na stworzeniu odpowiednich warunków do tego, żeby policja pracowała skutecznie i profesjonalnie. Zadaniem pana nadinspektora jest dowodzenie policją. Spowodowanie tego, żeby rzeczywiście wyniki pracy policji były dobre - powiedział Błaszczak.

Wcześniej o jego nazwisku jako najbardziej prawdopodobnym szefie policji informowały media.

Po podaniu się do dymisji przez poprzedniego KGP insp. Zbigniewa Maja, od lutego p.o. szefa policji był mł. insp. Andrzej Szymczyk.

Nadinsp. Jarosław Szymczyk służbę w policji zaczynał w listopadzie 1990 r. Był m.in. kierownikiem Referatu Operacyjno - Rozpoznawczego i specjalistą Zespołu Dyżurnych Wydziału Prewencji Komendy Rejonowej Policji w Gliwicach. Od 21 lutego 2005 r. był zastępcą komendanta miejskiego policji w Gliwicach, a następnie komendantem miejskim w Gliwicach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA