REKLAMA

Oficjalnie: prof. Aleksander Bobko będzie wiceministrem szkolnictwa wyższego

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 20 listopada 2015 11:01
Oficjalnie: prof. Aleksander Bobko będzie wiceministrem szkolnictwa wyższego Prof. Aleksander Bobko do resortu Jarosława Gowina dołączy 1 grudnia fot. facebook

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oficjalnie potwierdza: prof. Aleksander Bobko od 1 grudnia obejmie stanowisko sekretarza stanu w resorcie Jarosława Gowina. Wiemy też, kto został podsekretarzem stanu w MNiSW.

Nazwisko prof. Aleksandra Bobko przewijało się na giełdzie medialnych nazwisk wśród kandydatów na wiceministra szkolnictwa wyższego. Jak dowiedział się Parlamentarny.pl, to zatwierdzona już kandydatura. – Potwierdzamy, że prof. Aleksander Bobko będzie sekretarzem stanu w MNiSW od 1 grudnia – informuje nas biuro prasowe resortu.

Prof. Aleksander Bobko pochodzi z Przemyśla. Z wykształcenia jest informatykiem i filozofem. Studia informatyczne ukończył na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, filozofię natomiast na Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie. Zawodowo związany z Uniwersytetem Rzeszowskim. Od 2002 roku prodziekan, a od 2004 roku dziekan Wydziału Socjologiczno-Historycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego. Od 2012 roku rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego. Senator IX kadencji.

Prof. Aleksander Bobko do resortu Jarosława Gowina dołączy 1 grudnia. MNiSW ma już jednak podsekretarza stanu. Jak informuje biuro prasowe resortu, został nim dr Piotr Dardziński. Wczoraj otrzymał nominację na to stanowisko. To z wykształcenia politolog, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego, wykładowca na tejże uczelni. Współtwórca Instytutu Tertio Millenio i Centrum Myśli Jana Pawła II. Był szefem Gabinetu Politycznego Ministra Sprawiedliwości. Współzałożyciel, dzisiaj były wiceprezes, Polski Razem Jarosława Gowina.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA