REKLAMA

Ograniczenie liczby kadencji zagrożeniem dla parlamentarzystów? Posłowie "wylądują na ulicy"

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: PortalSamorzadowy.pl (Michał Nowak)/AT
  • 07 lutego 2017 08:24
Ograniczenie liczby kadencji zagrożeniem dla parlamentarzystów? Posłowie "wylądują na ulicy" Jacek Krywult jest prezydentem Bielska-Białej od 2002 roku. (fot. UM Bielsko-Biała)

• Spora część wójtów, burmistrzów i prezydentów może podbić parlament, jeśli kadencyjność wejdzie w życie - uważa Jacek Krywult, wieloletni prezydent Bielska-Białej.
• To spowoduje, że duża część posłów w przyszłości wyląduje na ulicy - dodaje.

Na pewno, jeśli dojdzie do tego, że zostanie wprowadzona kadencyjność, to wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast będą startować do sejmu i senatu. Nie wszyscy, ale na pewno znaczna część. A to spowoduje, że duża część tych posłów, którzy dzisiaj zasiadają w sejmowych ławach, w przyszłości wyląduje na ulicy. I wtedy na własnej skórze odczują, co to znaczy kadencyjność - uważa Krywult.

Czytaj też: Rewolucyjny pomysł: Wybory do sejmu, senatu i samorządów w jednym dniu

Jak dodaje nikt nie jest przeciw kadencyjności, ale trzeba to załatwić systemowo.

- Nie można rzucić wyrwanego z kontekstu hasła „kadencyjność”, bo pozostaje jeszcze pytanie co przed tym, co po tym i co dalej? Trzeba do tej sprawy podejść bardzo spokojnie. Najważniejsze jest wypracowanie rozwiązań systemowych - wyjaśnia prezydent.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

  • puszatek 2017-02-11 20:03:35
    Do antoni antczak: No przecież Dolniak z Nowogłupiej kiedyś powiedziała, że zmieniła zawód na posła. Te miernoty traktują nas, podatników jak dojne krowy, a zaszczyt bycia posłem, jak zawód na wieki, wieków, amen.
  • Anna KLZ 2017-02-07 22:08:23
    Posłowie mogą być wolontariuszami i sympatykami swych WYBORCÓW , nawet MENTOREM przez jeden rok swego następcy , to daje trzy lata. po trzech latach (do trzech razy / trzy kroki od sroki / Trójca Przenajświętsza itp. ) może być ponownie wybrany. Jeśli Ktoś siedzi na tronie jak Królowa angielska, to niech się zmieniają vice.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA