REKLAMA

Opole: poseł Zembaczyński na czele Nowoczesnej w regionie

  • Autor: PAP
  • 05 lutego 2016 22:51
Opole: poseł Zembaczyński na czele Nowoczesnej w regionie Zembaczyński poinformował, że w najbliższym czasie przyjmowani będą nowi członkowie. (fot. facebook)

Poseł Witold Zembaczyński został w piątek (5 lutego) przewodniczącym Nowoczesnej na Opolszczyźnie. Był jedynym kandydatem na to stanowisko. Na piątkowej konwencji wybrano też 9-osobowy zarząd. Na konwencji zabrakło części osób, które partię w woj. opolskim zaczynały tworzyć.

W zarządzie – prócz Zembaczyńskiego – znaleźli się też m.in. prezes piłkarskiego MKS Kluczbork Zdzisław Sarnicki; b. radny sejmiku opolskiego z PO, przedsiębiorca Beniamin Godyla czy dr nauk ekonomicznych, wykładowca akademicki i przedsiębiorca branży farmaceutycznej Piotr Wach. Wszyscy trzej byli w ostatnich wyborach kandydatami partii Ryszarda Petru na senatorów, ale nie zdobyli mandatów.

„To wspaniała drużyna, z którą będziemy razem wspólnie działać” – mówił poseł Zembaczyński na zorganizowanej po piątkowej konwencji konferencji prasowej tłumacząc, że z 9-osobowego zarządu zostaną jeszcze wyłonieni trzej przewodniczący, sekretarz oraz skarbnik.

Szef Nowoczesnej w opolskim – wybrany na 2-letnią kadencję - tłumaczył, że podstawą podczas piątkowych wyborów było to, by proporcjonalnie reprezentowane było w zarządzie całe województwo. „Dlatego mamy w nim przedstawicieli praktycznie wszystkich większych miast Opolszczyzny, bez dominacji jednego ośrodka” – zaznaczył.

Pytany o cele ugrupowania podał, iż rada regionu - ciało kluczowe w Nowoczesnej – ma kształtować program regionalny ugrupowania. Dopytywany o cele polityczne wskazał, iż będzie to m.in. sformułowanie przed wyborami samorządowymi list do sejmiku woj. opolskiego, także do rad gmin i powiatów. „Będziemy również wystawiać swoich kandydatów na burmistrzów czy prezydentów miast” – dodał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA