REKLAMA

Opozycja nie może liczyć na Tuska? Siemoniak widzi go w Europie

  • Autor: PAP/GP
  • 03 sierpnia 2017 10:07
Opozycja nie może liczyć na Tuska? Siemoniak widzi go w Europie Tomasz Siemoniak (PO) obok Donalda Tuska budował swoją karierę polityczną. Był ministrem obrony w rządzie Tuska, gdy PO kierowała krajem. (fot.:twitter.com/TomaszSiemoniak)

- Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk ma swoją rolę w Europie i nie może się zająć konsolidowaniem opozycji w Polsce - w taki sposób poseł PO Tomasz Siemoniak skomentował list szefowej klubu Nowoczesnej Katarzyny Lubnauer do Donalda Tuska.

Lubnauer w liście do b. premiera zaproponowała spotkanie i rozmowę. List został upubliczniony w środę. W czwartek o godz. 10 w Prokuraturze Krajowej rozpocznie się przesłuchanie Tuska w charakterze świadka; chodzi o śledztwo dotyczące m.in. nieprawidłowości przy sekcjach zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej.

Czytaj też: Jarosław Kaczyński widzi wiele win Tuska, które muszą być wyjaśnione

- Opozycja współpracuje coraz bliżej, hasło zjednoczonej opozycji - wołane przy różnych okazjach na manifestacjach, podnoszone przez komentatorów, przez obywateli - wypełnia się treścią, rozmawiamy. Powstał zespół, będą powstawały kolejne zespoły opozycyjne, otwarte też na opozycję pozaparlamentarną, na ruchy obywatelskie - powiedział Siemoniak w czwartek w "TOK FM". Dodał, że nie ma potrzeby włączania do tego przewodniczącego Rady Europejskiej.

- Ja rozumiem, że ten list wyraża sympatię Katarzyny Lubnauer wobec przewodniczącego Rady Europejskiej, tylko się z tego cieszyć. Natomiast nie możemy tutaj pomieszać porządków. Donald Tusk do końca 2019 roku ma swoją rolę w Europie i nie może zająć się konsolidowaniem opozycji w Polsce - mówił poseł PO.

- Mam nadzieję i pewnie wielu Polaków również, że po zakończeniu swojej misji w Europie, Donald Tusk zdecyduje się kandydować na prezydenta w 2020 roku i te wybory wygra. Natomiast gdyby dzisiaj zaczął siadać za stołami tutaj w Polsce i rozmawiać, myślę że nie byłoby to dobre - powiedział Siemoniak.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • :-) 2017-08-03 13:07:16
    Do obiektywnyczytelnik: Gorąco polecam przeczytać książkę "Maciarewicz i jego tajemnice"
  • obiektywnyczytelnik 2017-08-03 12:56:08
    Panie Siemoniak i pani o niemiecko brzmiącym nazwisku ! Jako "totalna opozycja", to lepiej na rok 2020 przygotujcie dla Tuska ciepłe skarpety, kalesony, pastę i szczoteczkę do zębów, bo zamiast do Pałacu Prezydenckiego trafi na Rakowiecką a potem Białołękę i Barczewo. Albo wykupcie mu wczasy na Maderze, za swoje pieniądze, nie fundacji z Moskwy i Sorosa.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA