REKLAMA

Opozycja zapowiada regularne protesty

  • Autor: PAP/jm
  • 17 grudnia 2016 13:37
Opozycja zapowiada regularne protesty Mateusz Kijowski z KOD-u zapowiada regularne protesty opozycji. (fot. Twitter)

• - Opozycja razem obali totalitarną władzę - powiedział w sobotę (17 grudnia) podczas demonstracji przed Pałacem Prezydenckim lider KOD-u Mateusz Kijowski.
• Zapowiedział regularne protesty pod biurami poselskimi PiS, "aż skończą niszczenie państwa".

Kijowski zapowiedział, że KOD będzie w sobotę długo protestował, m.in. "pod biurem PiS-u przy Wiejskiej". Z kolei w niedzielę KOD ma się zebrać, żeby "pożegnać" Andrzeja Rzeplińskiego w związku z zakończeniem jego kadencji jako prezesa TK.

- Od dzisiaj zawsze będziemy protestować regularnie, pod każdym biurem PiS-u tak długo, aż skończą niszczenie państwa, stop dewastacji Polski! - dodał.

Czytaj też: Manifestacja opozycji przed Pałacem Prezydenckim

Podkreślił, że dziś wszyscy w końcu są razem. - I tak będzie. Opozycja razem obali totalitarną władzę - mówił Kijowski. - Dzisiaj najważniejsze słowa to solidarność - powiedział Kijowski. Zgromadzeni odpowiedzieli: "Solidarność!".

Radna Warszawy Paulina Piechna-Więckiewicz (Stowarzyszenie Inicjatywa Polska) apelowała do prezydenta Andrzeja Dudy, by nie podpisywał ustaw reformujących oświatę. "Nie podpisuj! Nie podpisuj!" - skandował zgormadzony tłum.

"Hańba w polskim parlamencie. Przestań milczeć prezydencie!" - krzyczeli zgromadzeni przed Pałacem.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • idziemy juz 2016-12-18 00:01:43
    Kodonomia totalna. Główny Kodom może nawet 25 lat dostać za podżeganie do zdrady i obalenia wybranych demokratycznie organów Państwa Polskiego.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA