REKLAMA

Oto kandydaci na członków nowej KRS

  • Autor: PAP/AT
  • 26 stycznia 2018 08:41
Oto kandydaci na członków nowej KRS Na liście kandydatów do KRS dominują nazwiska sędziów i prezesów sądów (fot.shutterstock)

Upłynął termin zgłaszania kandydatów na członków do nowej Krajowej Rady Sądownictwa.  Wśród kandydatów znaleźli się Joanna Kołodziej-Michałowicz, Marek Jaskulski, Leszek Mazur, Jarosław Dudzicz, Maciej Nawacki, Paweł Styrna, Rafał Puchalski, Teresa Kurcyusz-Furmalik, Mariusz Lewiński, Dagmara Pawełczyk-Woicka, Maciej Mitera,Remigiusz Guz i Zbigniew Łupina.

Na liście do Krajowej Rady Sądownictwa dominują sędziowie sądów rejonowych i nowo powołani prezesi - pisze "Rzeczpospolita".

W czwartek (25 stycznia) o północy upłynął termin zgłaszania kandydatów do nowej Krajowej Rady Sądownictwa. Gazeta przypomina, że oficjalnie potwierdzono wpływ 13 zgłoszeń; dodaje, że według jej nieoficjalnych informacji jest ich już 16.

Jak podaje "Rz" do KRS kandydują: sędzia Joanna Kołodziej-Michałowicz z Sądu Rejonowego w Słupsku, Marek Jaskulski z Sądu Rejonowego Poznań Stare Miasto, Leszek Mazur z Sądu Okręgowego w Częstochowie, Jarosław Dudzicz, nowy prezes w Sądzie Okręgowym w Gorzowie Wielkopolskim, a także Maciej Nawacki, nowy prezes Sądu Rejonowego w Olsztynie. Na liście kandydatów jest też Paweł Styrna z Sądu Rejonowego w Wieliczce, Rafał Puchalski z Sądu Rejonowego w Jarosławiu, ostatnio w delegacji w Ministerstwie Sprawiedliwości, a także Teresa Kurcyusz-Furmalik, orzeka w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Gliwicach. Kolejny na liście kandydatów - jak dodaje gazeta - jest płk Mariusz Lewiński, sędzia wojskowy. Zbieraniem głosów pod jego kandydaturą zajęła się Konfederacja Polski Niepodległej - Niezłomni - informuje.

Wśród kandydatów - według "Rz" - są też: sędzia Dagmara Pawełczyk-Woicka, nowa prezes Sądu Okręgowego w Krakowie, Maciej Mitera z Sądu Rejonowego dla Warszawy-Woli i Remigiusz Guz, sędzia Sądu Rejonowego w Wodzisławiu Śląskim, a także Zbigniew Łupina, sędzia Sądu Rejonowego w Biłgoraju - czytamy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA