REKLAMA

Palikot musi przeprosić Petru

  • Autor: PAP
  • 05 października 2015 18:45
Palikot musi przeprosić Petru Janusz Palikot (fot. facebook)

Janusz Palikot (TR) ma przeprosić lidera Nowoczesnej Ryszarda Petru za nazwanie go "człowiekiem wynajętym przez banki" - zdecydował Sąd Okręgowy w Warszawie, ponownie rozpatrując sprawę w trybie wyborczym. Orzeczenie jest nieprawomocne.

W poniedziałek (5 października) sąd zakazał Palikotowi rozpowszechniania nieprawdziwych informacji, jakoby Ryszard Petru realizował zadania zlecone przez środowiska bankowe - poinformowała PAP rzecznik sądu Ewa Leszczyńska-Furtak.

Palikot rozpowszechniał nieprawdziwe informacje

Sąd nakazał też przeprosiny w mediach - przed głównymi wydaniami programów informacyjnych w TVN, Polsacie, TVP i TVP Info - o treści: "Przepraszam pana Ryszarda Petru za rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji na jego temat, iż realizuje zadania zlecone przez środowisko bankowe. Janusz Palikot". Sąd obciążył też Palikota kosztami postępowania.

Sędzia Leszczyńska-Furtak zaznaczyła, że orzeczenie jest nieprawomocne, w trybie wyborczym można je zaskarżyć w ciągu 24 godzin do sądu apelacyjnego. Sąd drugiej instancji ma kolejne 24 godziny na rozpatrzenie zażalenia.

Miller też musi przeprosić

To ponowny proces wyborczy w tej sprawie. Wcześniej sąd apelacyjny uchylił postanowienie sądu okręgowego o przeprosinach i odesłał sprawę do ponownego rozpatrzenia. Palikot mówił, że nie został poinformowany o terminie rozprawy. W innym procesie wyborczym w tej sprawie sąd prawomocnie nakazał Leszkowi Millerowi przeprosiny Petru.

Miller i Palikot ze Zjednoczonej Lewicy podczas wspólnej konferencji prasowej pod koniec września nazwali Petru "człowiekiem wynajętym przez banki". Komitet Nowoczesnej pozwał ich w trybie wyborczym za te słowa

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Darek 2015-10-11 15:37:56
    Tak czasem bywa,że nie chcę odbierać tego co nam listonosz przyniesie żeby nie ponieś konsekwencji. Jestem za Nowoczesną. Głosuje na Kandydata KW Nowoczesna w Warszawie Grzegorz Bogucki.
  • Arek 2015-10-05 22:19:45
    Najbardziej żenujące jest to, że Palikot odwołał się w ten sposób, że to "listonosz nie dostarczył" skutecznie zawiadomienia o procesie, gdy wiadomo jest, że proces w trybie wyborczym musi się odbyć w 24 godziny od zawiadomienia. I jeszcze, gdy Petru go zaskarżył to z niego nadal kpił i mówił, że sąd na pewno nie skaże. Kłamał więc, że nie wiedział o procesie. Takie metody unikania procesu to raczej pasują do pospolitych przestępców a nie do posłów. Ale widać elity się stoczyły bardzo nisko.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA