REKLAMA

Panos Kakawiatos: Opinia Komisji Weneckiej na temat Polski jest nadal ważna

  • Autor: PAP/JS
  • 21 lutego 2017 16:19
Panos Kakawiatos: Opinia Komisji Weneckiej na temat Polski jest nadal ważna Komisja Europejska uważa, że polski rząd powinien zrealizować rekomendacje Komisji Weneckiej, organu doradczego Rady Europy, dotyczące rozwiązania kryzysu wokół TK. (fot.:wikipedia.org/CC)

• Opinia Komisji Weneckiej na temat kryzysu wokół Trybunału Konstytucyjnego jest nadal ważna - oświadczył w rozmowie rzecznik Rady Europy Panos Kakawiatos.
• Tak odniósł się do odpowiedzi strony polskiej wysłanej do Komisji Europejskiej w sprawie TK.

Komisja Europejska uważa, że polski rząd powinien zrealizować rekomendacje Komisji Weneckiej, organu doradczego Rady Europy, dotyczące rozwiązania kryzysu wokół TK.

Zalecenia, jakie wydała Komisja Europejska w sprawie praworządności, są zgodne z wcześniejszymi opiniami Komisji Weneckiej.

Czytaj też: MSZ: Polska przekazała do Komisji Europejskiej odpowiedź na zalecenia KE

Rzecznik Rady Europy podkreślił: "Opinia Komisji Weneckiej na temat Polski jest wciąż ważna, a jej zaniepokojenie dotyczące sądownictwa pozostaje obowiązujące".

Następnie Panos Kakawiatos dodał: "Nie otrzymaliśmy żadnego formalnego wniosku o ponowny przegląd naszej opinii na temat Polski na tym etapie, a zatem na następnej plenarnej sesji Komisji w Wenecji w przyszłym miesiącu nie planuje się nic, co dotyczyłoby Polski".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA