REKLAMA

Papież w księdze pamiątkowej: Panie miej miłosierdzie, przebacz okrucieństwo

  • Autor: PAP/JS
  • 29 lipca 2016 12:06
Papież w księdze pamiątkowej: Panie miej miłosierdzie, przebacz okrucieństwo Franciszek dokonał wpisu do księgi po modlitwie w celi męczeńskiej śmierci ojca Maksymiliana Kolbego w bloku 11 obozu Auschwitz (fot. Kancelaria Premiera)

"Panie miej miłosierdzie nad twym ludem! Panie przebacz tak wielkie okrucieństwo!" - napisał papież Franciszek w księdze pamiątkowej Muzeum Auschwitz podczas swojej wizyty w byłym niemiecki obozie Auschwitz I.

"Signore abbi pietà del tuo popolo! Signore, perdona tanta crudeltà!" - napisał papież, składając także swój podpis i umieszczając datę.

Franciszek dokonał wpisu do księgi po modlitwie w celi męczeńskiej śmierci ojca Maksymiliana Kolbego w bloku 11 obozu Auschwitz.

Papież odwiedził b. niemiecki obóz Auschwitz I oraz obóz Auschwitz-Birkenau; w milczeniu modlił się i oddał hołd ofiarom. Spotkał się z byłymi więźniami i Sprawiedliwymi, którzy ratowali Żydów podczas wojny. Papieża przywitała premier Beata Szydło.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA