REKLAMA

Papież zejdzie do krypty na Wawelu, pod grób Lecha Kaczyńskiego?

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 27 lipca 2016 12:46
Papież zejdzie do krypty na Wawelu, pod grób Lecha Kaczyńskiego? Dzisiaj (27 lipca) o godz. 16:00 zaplanowano ceremonię powitalną na cześć Ojca Świętego, na lotnisku im. Św. Jana Pawła II Kraków-Balice (fot. pixabay)

Politycy PiS od kilku tygodni zabiegają, by podczas wizyty na Wawelu papież zszedł na chwilę modlitwy do krypty z grobem Lecha Kaczyńskiego. Strona kościelna nie chce się na to zgodzić - donosi "Gazeta Wyborcza".

Dzisiaj (27 lipca) o godz. 16:00 zaplanowano ceremonię powitalną na cześć Ojca Świętego, na lotnisku im. Św. Jana Pawła II Kraków-Balice.

Godzinę później papież Franciszek ma spotkać się z przedstawicielami władz państwowych, ze społeczeństwem i korpusem dyplomatycznym na honorowym dziedzińcu na Wawelu.

Według "Gazety Wyborczej" politykom PiS bardzo zależy, by Franciszek w międzyczasie odwiedził też wraz z prezydentem wawelską kryptę, gdzie pochowani są Lech i Maria Kaczyńscy.

Czytaj też: Antoni Macierewicz na ŚDM. Minister powita papieża Franciszka

Za kulisami trwają podobno wciąż intensywne starania o to. - W oficjalnym programie udziału pary prezydenckiej w jutrzejszych uroczystościach na Wawelu nie ma takiego punktu - skomentował doniesienia "GW" Marek Magierowski, dyrektor biura prasowego prezydenta.

Pomysł PiS miał pojawić się kilka tygodni temu. Zaproponowała go strona rządowa na nieformalnym spotkaniu w bardzo wąskim gronie z wysokimi rangą hierarchami. Ze strony rządowej uczestniczyła w nim Beata Kempa.

Strona rządowa tych doniesień nie komentuje - ale, jak podkreśla dziennik, im nie zaprzecza.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA