REKLAMA

Para prezydencka na święta: pokażmy, że potrafimy być dla siebie życzliwi

  • Autor: em
  • 21 grudnia 2015 18:23

Prezydent Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą wspierają akcję Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom Caritas, dzięki której co roku z pomocy korzystają tysiące dzieci, podopiecznych Caritas. Para prezydenckie skierowała do Polaków życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

– Zapalmy i w tym roku świecę wigilijnego dzieła pomocy dzieciom. Niech ta ekumeniczna akcja Caritas (...) połączy nas we wspólnym działaniu w trosce o najmłodszych – mówił prezydent Andrzej Duda.

– Święta Bożego Narodzenia to czas, w którym jesteśmy razem. Świeca, którą stawiamy na wigilijnym stole jest znakiem wspólnoty. Pokażmy, że umiemy się dzielić, potrafimy być dla siebie dobrzy i życzliwi. Zapalane przez nas płomyki mogą rozjaśnić życie wielu dzieci, dać im radość i szansę na lepszą przyszłość – dodała Pierwsza Dama.

– Dlatego bardzo cieszymy się, że ta świeca płonie także w Pałacu Prezydenckim. Dziękujemy wszystkim organizatorom i licznym wolontariuszom uczestniczącym w tej pięknej akcji – mówił Andrzej Duda.

– Wszystkim Państwu życzymy pięknych Świąt Bożego Narodzenia, pełnych radości i nadziei – dodał prezydent.

Caritas po raz 22. rozpoczyna Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Każdego roku, na milionach stołów wigilijnych w Polsce płonie świeca Caritas. Dzięki niej corocznie dziesiątki tysięcy dzieci z ubogich rodzin otrzymuje dożywianie, wsparcie edukacyjne oraz letni wypoczynek. Ponadto 10 groszy z każdej świecy przeznaczane jest na pomoc dzieciom z zagranicy, w tym roku wsparciem zostaną objęte dzieci syryjskie.

Pierwsze świece Caritas zapłonęły na stołach w polskich domach w 1993 roku, w ramach akcji realizowanej na terenach zaledwie kilku diecezji. Tylko podczas X edycji akcji w 2004 roku było ich 4,5 miliona. Dzięki temu, od 22 lat pomoc otrzymało kilka milionów dzieci z ubogich rodzin. Od 2000 roku Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom posiada wymiar ekumeniczny. Biorą w nim udział również Diakonia Kościoła Ewangelickiego i Eleos Kościoła Prawosławnego. W 1997 roku z ideą betlejemskiego światła pokoju do akcji przyłączyli się harcerze ZHP, dzięki temu świeca Caritas rokrocznie dociera m. in. do Prymasa Polski, Prezesa Rady Ministrów, Prezydenta RP, Sejmu i Senatu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA