REKLAMA

Para prezydencka przekazuje na WOŚP spinki Andrzeja Dudy oraz zdjęcie

  • Autor: PAP/JS
  • 20 grudnia 2016 16:33
Para prezydencka przekazuje na WOŚP spinki Andrzeja Dudy oraz zdjęcie Para prezydencka: Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda (fot. Kancelaria Prezydenta/twitter)

Para prezydencka: Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda, przekazali na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy spinki prezydenta oraz słynne zdjęcie ze Światowych Dni Młodzieży z autografem pierwszej damy.

"Para Prezydencka przekazuje na aukcję WOŚP: spinki Prezydenta @AndrzejDuda oraz słynne zdjęcie z ŚDM - z autografem Pierwszej Damy :-)" - napisał na Twitterze dyrektor Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta Marek Magierowski.

Chodzi o zdjęcie z lotnisku w podkrakowskich Balicach, gdy po powitaniu papieża Franciszka, który przybył na ŚDM, pierwsza dama witała się z zebranymi na płycie lotniska biskupami.

25 finał WOŚP odbędzie się 15 stycznia. Jego celem będzie zbiórka pieniędzy na sprzęt ratujący życie i zdrowie dzieci na oddziałach pediatrycznych oraz zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom. Fundacja szacuje, że pieniądze do puszek będzie zbierać 120 tys. wolontariuszy na całym świecie.

W ostatnim Finale WOŚP zebrała ponad 72 mln 696 tys. 501 zł - to absolutny rekord. Fundacja z roku na rok zbiera większe sumy, tym razem jednak udało się zebrać prawie 20 mln zł więcej niż rok wcześniej (w 2015 r. było to ponad 53 mln zł). Temat 24. Finału WOŚP brzmiał: "Na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów".

W sumie w ciągu 24 Finałów WOŚP zebrała i przekazała na wsparcie polskiej medycyny ponad 720 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • qqryq 2016-12-21 09:28:39
    Choć nie zmieniam zdania na temat pana prezydenta, to pani Duda mi zaimponowała - punkt dla niej.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA