REKLAMA

Para prezydencka złożyła Polakom życzenia wielkanocne

 • Autor: PAP/AS
 • 26 marca 2016 13:44

Prezydent z małżonką złożyli w sobotę Polakom życzenia wielkanocne. "Aby liturgiczne obchody Męki i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa napełniły Państwa serca Bożymi łaskami, nadzieją i miłością" - mówił Andrzej Duda w klipie zamieszczonym na stronie prezydenta.

"Oby ten czas, kiedy świat na nowo budzi się do życia, pomnożył Państwa siły i zapał do podejmowania kolejnych wyzwań. Życzymy wszystkim pokoju w sercach i wzajemnej życzliwości podczas świątecznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół" - dodała Agata Kornhauser-Duda.

Prezydent podkreślił, że dla wspólnoty narodowej, "którą wszyscy tworzymy", tegoroczna Wielkanoc ma wymiar szczególny. "Przypomina nam bowiem o początkach państwa polskiego. Historia naszej Ojczyzny datuje się od przyjęcia chrztu przez księcia Mieszka w roku 966, najpewniej właśnie w Wielkanoc. Tysiąc pięćdziesiątą rocznicę tego wydarzenia będziemy obchodzić już za trzy tygodnie podczas uroczystości w Poznaniu, w których również będziemy uczestniczyć" - mówił Andrzej Duda.

Pierwsza Dama wyraziła nadzieję, że "ten wielki jubileusz zjednoczy wszystkich Polaków w poczuciu dumy z tego, że jesteśmy narodem o tak długich i wspaniałych dziejach, bogatej tradycji i ogromnym współczesnym dorobku".

"Ufam, że pamiętając o przeszłości i czerpiąc z niej inspirację, będziemy razem budować lepszą przyszłość dla naszej Ojczyzny, w oparciu o najważniejsze dla nas wartości: wolność, patriotyzm, prawdę i wzajemny szacunek" - zaakcentował prezydent.

Na zakończenie para prezydencka życzyła rodakom "rodzinnych, spokojnych Świąt i wszystkiego dobrego".

Film można obejrzeć na www.prezydent.pl.

Wcześniej Andrzej Duda złożył również "najserdeczniejsze życzenia Spokojnych i Szczęśliwych Świąt Wielkiej Nocy" za pośrednictwem swojego konta na Twitterze. "Niech radość będzie w Waszych Sercach" - napisał prezydent.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (19 komentarzy)

 • Prawo! Precz PiS! 2016-03-28 15:31:24
  Do serdeczny: Lecz się psycholu, maniaku majątku narodowego, który w większości został rozgrabiony do 2007roku, dzikie prywatyzacje są zanikającą legendą prawo nie działa wstecz, 10 letni okres przedawnień przestępstw. W związku z łamaniem prawa i Konstytucji wokół Trybunału Konstytucyjnego nie ma kompromisu, paraliż organów wymiaru sprawiedliwości jest równoznaczny z paraliżem całego systemu, zmierzającym do legalnego bezprawia na terytorium Polski, gratuluje wiedzy z zakresu prawa, przy aspiracjach publicznych domyślam się w roli klauna w cyrku!
 • PiS Hańba Wstyd! 2016-03-28 13:45:14
  Do serdeczny: Widzę faktycznie masz fałszywe przekonania, oparte błędnej ocenie wyroków sądowniczych Trybunału Konstytucyjnego, podważasz niezawisłość sędziowską, czy wiesz co to jest Konstytucja RP i do czego służy? Powinieneś wiedzieć co to jest trójpodział władzy, wzajemne kontrole, manipulacje PiSowskie prawem w powyższym przedmiocie nie pomogą, za twych ulubieńców SB,PRL nie było Trybunału Konstytucyjnego obywatelu. Tak więc podtrzymuje swoje sianowsko z uwagi iż ,nie jesteś politykiem masz chorobę psychiczną i powinieneś się leczyć jak zauważyłeś zacytowałem objawy twoje choroby z wikipedii którą fachowo nazwałeś urojenia. W przedmiocie ścigania przestępstw do których być może nie doszło na przełomie 2008-2015roku, czy złożyłeś zawiadomienie do prokuratury o przestępstwie, proponuje ujmij ten temat w pracy magisterskiej z pewnością zajmą się tobą odpowiedni specjaliści.Powodzenia!
 • PiS Hanba Wstyd! 2016-03-28 13:35:49
  Do PiS Hańba Wstud!: Widzę faktycznie masz fałszywe przekonania, oparte błędnej ocenie wyroków sądowniczych Trybunału Konstytucyjnego, podważasz niezawisłość sędziowską, czy wiesz co to jest Konstytucja RP i do czego służy? Powinieneś wiedzieć co to jest trójpodział władzy, wzajemne kontrole, manipulacje PiSowskie prawem w powyższym przedmiocie nie pomogą, za twych ulubieńców SB,PRL nie było Trybunału Konstytucyjnego obywatelu. Tak więc podtrzymuje swoje sianowsko z uwagi iż ,nie jesteś politykiem masz chorobę psychiczną i powinieneś się leczyć jak zauważyłeś zacytowałem objawy twoje choroby z wikipedii którą fachowo nazwałeś urojenia. W przedmiocie ścigania przestępstw do których być może nie doszło na przełomie 2008-2015roku, czy złożyłeś zawiadomienie do prokuratury o przestępstwie, proponuje ujmij ten temat w pracy magisterskiej z pewnością zajmą się tobą odpowiedni specjaliści.Powodzenia!
 • serdeczny 2016-03-28 11:52:27
  Do PiS Hańba Wstud!: człowieka opanuj się , czy wiesz co znaczy polski wyraz tragedia - nieszczęście , więc powiedz kogo spotkało takie zdarzenie , jak tak walczysz o TK i jego wyroki. Nie spotkało z tego tytułu żadnego nieszczęścia przeciętnego Polaka , a czemy Prezes TK nie pracuje , tylko się obija i bierze dużą kasę z podatników pieniędzy , dlaczego nie orzekają , nie ma wokand , każdy dzień to laba i sielanka , czy się pracuje , czy leży kasa się należy - rodem mamy TK z PRL i SB i tego nie widzisz , jak marnotrawi publiczne pieniądze. TK jak powszechne sądy winien orzekać codziennie , a nie wydaje wyroków codziennie , czym to jest spowodowane , nieudolnością i upartyjnieniem jednej opcji politycznej , a z drugiej strony w USA jest tylko SN i państwo doskonale funkcjonuje , w Europie też są różne rozwiązania ustrojowe , u nas też by tak mogło być i wtedy byłoby fajnie , po co utrzymywać tylu darmozjadów . Opinia Komisji Weneckiej , jak każda opinia organu doradczego na świecie , można ją wziąć pod uwagę , albo odłożyć akt / akta, tak jest z każdą opinią - to powszechnie obowiązujące prawo w każdej dziedzinie życia społecznego , politycznego i gospodarczego. Destabilizacja - poczytaj co znaczy , aby nie doszło do nieszczęścia , jak tak dalej bezpodstawnie będziesz wypisywał nieobiektywne i fałszywe komentarze. Powtarzam zejdź człowieku na ziemię , bo dla mnie bujasz w obłokach , a państwo polskie masz w czterech literach d.... pisałem wczoraj , abyś nie pisał komentarzy do mnie , koniec kropka , bo nie będę tłumaczył , jak krowie na rowie , a krowa i tak robi swoje . Odczep się ode mnie , jestem człowiekiem wstępującym w życie polityczne i nie chcę czytać tych twoich szkodliwych i krzywdzących opinii dotyczących koniecznych i uzasadnionych zmian w każdej dziedzinie życia społecznego i gospodarczego , a przede wszystkim ustrojowego. Nie życzę sobie dalszych twoich wpisów do mnie , jesteś szkodnikiem i wrogiem dla własnego kraju , jakie to przykre i nieodpowiedzialne w te piękne święta Wielkiej Nocy.
 • Prawo precz PiS 2016-03-28 08:39:32
  Do serdeczny: Filozofie wydawało się że jesteś żonaty, empatia do Platformy Obywatelskiej może jedynie pochodzić od względów osobistych z uwagi iż, jeden z polityków PO dmuchał i nadal to robi kody chce i jak chce twoją kobietę! Chcesz robić magistra ?dlaczego zaprzeczasz faktom opisanym niżej przez poprzednika, wyplujesz dyrdymały ,wiesz dobrze że jak w latach 2005-2007 Pan magister nie podjął nawet jednego postepowania w przedmiocie dzikich prywatyzacji nagłe się to zmieni? Państwo prawa może funkcjonować bez Trybunału Konstytucyjnego? czy oby nie pomyliłeś krajów lub ustrojów!
 • PiS Hańba Wstud! 2016-03-28 07:42:09
  Do serdeczny: Przepraszam o jakim państwie prawa mówimy na pewno nie Polsce, znamy trzy wyroki w sprawie TK w przedmiocie sędziów Tk który za Rządów PiS został wykonany? Żaden! Na temat prosiłem ,rozmawiamy o TK państwie bezprawia, opinia Komisji Weneckiej to potwierdza, przy dalszej destabilizacji kraju może dojść do tragedii co niektórzy udają jeszcze greka!
 • serdeczny 2016-03-27 23:28:04
  Do PiS Hańba Wstyd!: właśnie ty odwracasz kota ogonem , czytaj dokładnie o dzikich prywatyzacjach , bezspornie były w 80 % w latach 2008 - 2015 , więc omamy działają , zresztą z tobą to szkoda dyskusji , tak jak cała elita kanapowa PO - PSL i KOD , widać zależy tobie na demonstracjach i pogłębianiu Polski w chaosie , co niniejszym czynisz. Wielkie porządki prawne i doprowadzenie w kraju - państwa prawa będzie przeprowadzone , a ty sobie z alimenciarzem , który łamie prawo , możesz krzyczeć , wyć jak burek nic nie pomoże. sprawy korupcji i afery zamiecione pod dywan , będą wymiecione i osądzone sprawiedliwe. Ty sobie pisz co chcesz , a karawana uczciwości i normalności prawnej pojedzie dalej , nic na to nie poradzisz. Możesz się nie poddawać i wyć jak wielbłąd na pustyni , widać masz nielegalne interesy i tak boisz się przywrócenia ładu prawnego. Będę cytować twoje słowa , bo jak piszesz o urojeniach to muszę wiedzieć o czym piszesz , a ty wychodzisz na klauna i pajaca , bo nie wiesz co znaczą wyrazy polskie , których używasz. Zobacz ci znowu znaczy słowo małpiszon - zapożyczone z wyrazów obcych . najpierw sprawdź jego znaczenie. Kultura polityczna i osobista moja bez zarzutów , sprawdź sobie co te słowa oznaczają , ale w poprawnej polszczyźnie, widzę jesteś prostakiem ograniczonym , po wpisach twoich widać , że ty właśnie jesteś odłamem PRL , SB , bo ja jestem za młody , przygotowuję się do obrony pracy magisterskiej. Precz od mojej nie skażonej toksynami politycznymi osoby.
 • PiS Hańba Wstyd! 2016-03-27 17:16:07
  Do serdeczny:Jak wspomniałem wcześniej masz urojenia zaburzenia treści myślenia polegające na fałszywych przekonaniach, błędnych sądach, odpornych na wszelką argumentację i podtrzymywane mimo obecności dowodów wskazujących na ich nieprawdziwość.Uporczywie odbijasz od tematu lata 2008-2015 wprowadzając w błędne koło, poruszałem wątek Trybunału Konstytucyjnego grudniowej ustawy PiS o TK zawierającą zmiany ustrojowe bez zmian Konstytucji RP, której niezgodność potwierdził wyrok TK z 09.03.2016roki jak i Komisja Wenecka. KOD i pozostali triumfują , nieudany zamach stanu PiS na polską demokrację jest faktem, nie poddamy się!
 • PiS Hanba Wstyd! 2016-03-27 16:47:26
  Do serdeczny: Lata2008.2015 wielkie rozgrabienie majtki narodowego w 80%procentach, czyli od 1989 do 2007 tylko w 20% masz urojenia człowieku nie cytuj moich słów małpiszonie bez kultury, sługusie kamuszków PiS!
 • serdeczny 2016-03-27 16:29:13
  ty człowieku jesteś chory , idź się leczyć do psychiatry , czy ty wiesz coś o urojeniach z dziedziny medycyny , więc wyjaśniam , że urojenia jest to początek poważnej choroby psychiatrycznej z zakresu schizofremii paranoidalnej , człowiek wtedy ma omamy , tak jak ty , jest groźny dla siebie i otoczenia innych ludzi , więc nie odpisuj , bo ja boję się ciebie , bo jest prawdopodobne , że cierpisz na tą chorobę , a nie leczysz się , czas udać się do specjalistów , widać to po twoich wpisach zaprzeczania aktualnej rzeczywistości w naszym otoczeniu.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA