REKLAMA

Parlament Europejski: Czarnecki usadzał rosyjskiego dyplomatę

  • Autor: GP
  • 15 września 2016 06:44
Parlament Europejski: Czarnecki usadzał rosyjskiego dyplomatę Ryszard Czarnecki jest deputowanym do Parlamentu Europejskiego od VI kadencji. (fot.:youtube.com)

• Ryszarda Czarneckiego (PiS) zbulwersowała obecność na sali Parlamentu Europejskiego (PE) rosyjskiego dyplomaty. Polityk wystosował protest.
• Czarnecki uważa, że dyplomaci krajów zewnętrznych, akredytowani przy UE powinni zasiadać w loży dla dyplomatów.
• Sytuacja między Brukselą a Moskwą się komplikuje - uważa rosyjski dyplomata, który był powodem irytacji polskiego polityka.

W czasie debaty w Parlamencie Europejskim (PE) poświęconej stanowi Wspólnoty, w środę (14 września) doszło do dziwnego incydentu z rosyjskim dyplomatą w roli głównej. Władimir Czyzow, będący ambasadorem Rosji przy UE znalazł się na sali obrad PE, gdy dyplomaci państw zewnętrznych zazwyczaj powinni przesiadywać w (zarezerwowanej dla nich) loży dyplomatycznej.

Wiceprzewodniczący PE, polityk PiS Ryszard Czarnecki zaprotestował i zgłosił oficjalnie swój protest do prezydium.

Aleksander Graf Lambsdorff (niemiecki eurodeputowany) próbował załagodzić sprawę, ale nim na dobre się zaczęła poważniejsza wymiana zdań Czyzow opuścił salę posiedzeń.

Czytaj: Andrzej Duda widzi spadek zaufania do instytucji europejskich

Czarnecki później nie ukrywał swojego niezadowolenia z samego zdarzenia:

- PE nie jest rosyjską Dumą, a dyplomaci rosyjscy nie powinni się tutaj przechadzać, rozmawiać z posłami w trakcie naszej debaty - referował dla Telewizji Republika. - To jest niedopuszczalne i bardzo proszę, by takich sytuacji nie było w przyszłości.

Władimir Czyzow, w lipcu tego roku, referował w wywiadzie dla RIA Novosti swoje spostrzeżenia o relacjach Bruksela-Moskwa. Jest wyraźnie zaniepokojony.

- Retoryka na temat Rosji (w UE -red.) różni się. Istnieje pewna polifonia, lecz krytycznych głosów nadal jest więcej. Na dzień dzisiejszy nasze stosunki znajdują się na bardzo niskim poziomie - mówił.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA