REKLAMA

Parlamentarzystki wspomagają konkurs im. Krystyny Bochenek

  • Autor: GP
  • 28 lipca 2016 10:19
Parlamentarzystki wspomagają konkurs im. Krystyny Bochenek Krytsyna Bochenek, senator do której osoby nawiązuje konkurs. (fot.:wikipedia.org/CC BY-SA 3.0 pl)

● Ruszają regionalne edycje konkursu z cyklu Lady D.
● Promuje je Parlamentarna Grupa Kobiet.
● Na Dolnym Śląsku konkurs pilotuje posłanka Nowoczesnej Joanna Augustynowska.
● Konkurs nosi imię tragicznie zmarłej w katastrofie smoleńskiej Krystyny Bochenek.

Parlamentarna Grupa Kobiet ruszyła w Polskę przeprowadzić regionalne etapy konkursu Lady D. im. Krystyny Bochenek. Jedna z edycji odbywa się na Dolnym Śląsku. Pod koniec lipca odbyło się spotkanie organizacyjne tego przedsięwzięcia. Inicjatywę w tym regionie pilotuje posłanka Nowoczesnej Joanna Augustynowska.

Konkurs jest skierowany do kobiet z niepełnosprawnością, które mimo trudności, jakie je dotykają "wnoszą istotny wkład w różne dziedziny życia". Etapy wojewódzkie wyłaniają kandydatki, które potem rywalizują na poziomie ogólnopolskim. Ostatecznie honorowane są po jednej kandydatce z następujących kategorii: Kultura i Sztuka, Sport, Życie Społeczne, Życie Zawodowe, Dobry Start.

Spotkanie organizacyjne z udziałem Joanny Augustynowskiej, posłanka w centrum, źródło: augustynowska.com

Przedsięwzięcie to też hołd dla tragicznie zmarłej w katastrofie smoleńskiej senator V, VI, VII kadencji. Krystyna Bochenek była znana jako aktywistka na Śląsku. Była animatorką wydarzeń medialnych i akcji charytatywnych. Wymienimy tylko niektóre z nich: Mamo nie płacz - na rzecz ratowania Oddziału Hematologii Dziecięcej szpitala w Zabrzu, we współpracy ze śląskimi redakcjami prowadziła akcję profilaktyki raka piersi u kobiet pod nazwą Różowa wstążka.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA