REKLAMA

Partia KORWiN tworzy koło poselskie

  • Autor: WGK
  • 16 września 2015 14:15
Partia KORWiN tworzy koło poselskie Jarosław Jagiełło trzecim posłem Partii KORWiN

Po niedawnym akcesie Tomasza Górskiego do partii Janusza Korwina-Mikkego, do ugrupowania dołączył Jarosław Jagiełło. Dzięki temu partia może utworzyć koło poselskie.

– W Sejmie powstaje Koło Poselskie KORWiN – komentuje na Facebooku Janusz Korwin-Mikke. – Nie tylko dla propagandy, ale i po to, by KORWiN miał więcej czasu na mowy w Sejmie...póki jest – konstatuje Janusz Korwin-Mikke.

Nowy poseł w Partii KORWiN już współpracował w liderem ugrupowania. Wcześniej, pod koniec lipca 2014 r. wstąpił do Kongresu Nowej Prawicy, ale po miesiącu zdecydował się na opuszczenie jej szeregów.

Jarosław Jagiełło ukończył w 1990 VI Liceum Ogólnokształcące im. Joachima Lelewela w Łodzi. Był radnym w Łodzi z ramienia Akcji Wyborczej Solidarność. Pracował jako urzędnik. Później startował z list Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu, początkowo bez sukcesów, ale w wyborach w 2005 został wybrany na posła. W 2011 r. przegrał, ale uzyskał mandat w miejsce Dariusza Barskiego (mandat wygaszony przez marszałka Sejmu Grzegorza Schetynę). Działał jako poseł niezrzeszony, a w 2012 r. został usunięty z PiS. W połowie września 2015 dołączył do partii KORWiN.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA