REKLAMA

Partia Petru wybrała jedynkę w łódzkim okręgu nr 10

  • Autor: PAP
  • 19 sierpnia 2015 17:58
Partia Petru wybrała jedynkę w łódzkim okręgu nr 10 Fot. PTWP (Michał Niwicz)

Agnieszka Łuczak będzie jedynką na liście do Sejmu Stowarzyszenia Nowoczesna w okręgu nr 10 w Łódzkiem. Okręg obejmuje powiaty: piotrkowski, radomszczański, bełchatowski, tomaszowski, skierniewicki, rawski i opoczyński.

Kandydatkę przedstawiła w środę w Piotrkowie Trybunalskim regionalna liderka ugrupowania Ryszarda Petru, Katarzyna Lubnauer.

Agnieszka Łuczak, która wystartuje z pozycji nr 1 w okręgu nr 10, obejmującym powiaty: piotrkowski, radomszczański, bełchatowski, tomaszowski, skierniewicki, rawski i opoczyński, pochodzi z Tomaszowa Mazowieckiego. Od 25 lat jest dziennikarką i publicystką, pracuje jako sekretarz redakcji w lokalnym Tomaszowskim Informatorze Tygodniowym. Zajmuje się tematyką samorządową i sprawami społecznymi. Jest regionalną pełnomocniczką Stowarzyszenia "Kongres Kobiet". Jej działania mają na celu propagowanie praw kobiet, równego traktowania, przeciwdziałania dyskryminacji.

Kandydatka Nowoczesnej startowała w wyborach samorządowych w 2014 r. na stanowisko prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego. Reprezentowała wówczas utworzony przez siebie Komitet Wyborczy Wyborców "Możemy". W II turze przegrała z posłem PiS.

Łuczak podkreśliła, że posłowie zasiadający w sejmowych ławach przez dwie, trzy i więcej kadencji zatracają umiejętność słuchania ludzi. Swoją chęć kandydowania z listy Stowarzyszenia Nowoczesna uzasadnia: "Sejm potrzebuje nowych ludzi, których do parlamentu wprowadzi nowa partia. Nowa i nowoczesna".

Liderka Nowoczesnej w Łódzkiem Katarzyna Lubnauer (jedynka w Łodzi), która bierze czynny udział w konstruowaniu list w regionie, ujawniła na wcześniejszym spotkaniu z dziennikarzami, że będzie dążyć, aby na listach znalazło się "dużo kobiet, osób z wykształceniem, mówiących w obcych językach, po prostu fachowców".

Na zgłoszenie list kandydatów na posłów oraz kandydatur do Senatu komitety wyborcze mają czas do północy 15 września. Wybory parlamentarne odbędą się 25 października.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA