REKLAMA

Partie: Kto na lidera PO? Joanna Mucha sugeruje młodszych polityków

  • Autor: GP
  • 14 grudnia 2016 08:29
Partie: Kto na lidera PO? Joanna Mucha sugeruje młodszych polityków Joanna Mucha jest posłem z okręgu w Lublinie. (fot.:youtube.com)

• Poseł PO Joanna Mucha zaproponowała, by w PO doszło do większego pluralizmu przywództwa. Liczy, że odegrają w nim większą rolę młodzi politycy partii.
• - Szczególnie w partiach opozycyjnych przywództwo powinno przejąć młodsze pokolenie - mówiła.
• PO kierowali do tej pory Donald Tusk, Ewa Kopacz i Grzegorz Schetyna.

Poseł Joanna Mucha (PO), była minister sportu, nie jest zadowolona z faktu, że w polskiej polityce nadal kluczową rolę odgrywają starsi politycy.

- W każdej partii jest tak, że część osób jest zadowolona z przywództwa, a część nie - mówiła poseł opozycji na antenie TVP. - Ja jestem wśród osób, które uważają, że szczególnie w partiach opozycyjnych przywództwo powinno przejąć młodsze pokolenie. Jestem o tym głęboko przekonana. To ten czas, ten moment, w którym młodsze pokolenie powinno wziąć na swoje barki odpowiedzialność za partię - dodała.

Czytaj: Duża manifestacja KOD w stolicy

Poseł jednocześnie uznała, że jej słowa nie są wymierzone w konkretną osobę, czy też stanowią rodzaj wypowiedzenia posłuszeństwa Grzegorzowi Schetynie. - To kwestia przekonania kolegów do tego, żeby wzięli z nami współodpowiedzialność, ale żeby jednak te twarze, które będą sprawowały to przywództwo, żeby były to osoby młodsze.

Grzegorz Schetyna, lider PO od początku 2016 roku. (źródło: PO/twitter.com)

Ostatnią grupą osób, które w PO mocno nie zgadzały się z Grzegorzem Schetyną byli Jacek Protasiewicz, Michał Kamiński i Stefan Niesiołowski. Politycy ci nie są już posłami PO, ani nie są w partii.

Przywództwo w Platformie

Platforma Obywatelska powstała pod inicjatywą trzech polityków: Donalda Tuska, Macieja Płażyńskiego i Andrzeja Olechowskiego. Formację powołano do istnienia w 2001 roku. Po latach w opozycji wobec SLD i później PiS partia przejęła władzę w przyspieszonych wyborach w roku 2007.

Już wcześniej na kluczową postać tej formacji wyrósł Donald Tusk, który jako premier i lider PO przewodził partii do 2014 roku. Gdy opuścił polską politykę i przeszedł do instytucji europejskich. ster w PO po jego odejściu przejęła Ewa Kopacz.

Kopacz byłą premierem i p.o. przewodniczącego PO, aż do stycznia 2016 roku, gdy jej miejsce w partii zajął Grzegorz Schetyna, obecny lider formacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA