REKLAMA

Patryk Jaki: Korporacja sądownicza miała ludzi w nosie przez kilka dekad

 • Autor: PAP/JS
 • 16 lipca 2017 20:36
Patryk Jaki: Korporacja sądownicza miała ludzi w nosie przez kilka dekad Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. (fot. mat. Ministerstwo Sprawiedliwości)

"Korporacja sądownicza przez kilka dekad w nosie miała ludzi. A teraz się dziwi, że nikt nie chce palcem ruszyć, aby bronić jej przywilejów" - napisał na Twitterze wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

Kilka tys. przedstawicieli opozycji - m.in. KOD - protestowało w niedzielę przed Sejmem przeciw zaproponowanym przez PiS zmianom w sądownictwie. Demonstrację zorganizowały m.in. PO, Nowoczesna, KOD, Obywatele RP, Partia Razem.

"Korporacja sądownicza przez kilka dekad w nosie miała ludzi. A teraz się dziwi, że nikt nie chce palcem ruszyć, aby bronić jej przywilejów" - napisał na swoim koncie na Twitterze wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

Według szacunków policji w niedzielnym proteście brało udział ok. 4,5 tys. osób - poinformował PAP rzecznik prasowy KSP podkom. Sylwester Marczak. Podał, że z całej Polski przyjechało 16 autokarów i dwa busy z uczestnikami protestu.

W środę wieczorem na stronach Sejmu został opublikowany projekt PiS dotyczący Sądu Najwyższego, który przewiduje m. in. trzy nowe izby SN, zmiany w trybie powoływania sędziów SN i umożliwienie przeniesienia obecnych sędziów SN w stan spoczynku. Projekt przewiduje, że "z dniem następującym po dniu wejścia w życie niniejszej ustawy sędziowie SN, powołani na podstawie przepisów dotychczasowych, przechodzą w stan spoczynku, z wyjątkiem sędziów wskazanych przez Ministra Sprawiedliwości".

W sobotę Senat przyjął bez poprawek przygotowaną w Ministerstwie Sprawiedliwości nowelizację ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa oraz nowelizację ustawy Prawo o ustroju sądów powszechnych. Obie ustawy trafią teraz do prezydenta Andrzeja Dudy. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (5 komentarzy)

 • Chcemy Państwa Prawa! 2017-07-17 10:41:18
  Do -SOLIDARNA POLSKA-: Dziękujemy, teraz wiemy jak Sądownictwo w Polsce niszczyło Państwo Demokratyczne Prawa. Jesteśmy z Wami, nie cokajcie się na krok!
 • S.K 2017-07-17 10:20:57
  ... i wreszcie trzeba ,,dzieci dopiero po studiach" wyrzucić z funkcji sądziów, gdyż robią wiele zła i nieprawości, gdyż nie mają'pojęcia np. o zawiłościach gospodarczych ;-)
 • -SOLIDARNA POLSKA- 2017-07-17 06:31:00
  Wystarczy spojrzeć na Wyroki NSA w przedmiocie apelacji stron kto jest stroną postępowania w przedmiocie zmian przeznaczenia gruntów rolnych stanowiących własność prywatną na cele nierolnicze, Sąd oddalał wnioski poszkodowanych właścicieli nieruchomości powołując się na nowelizacje ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych z 2013roku poz.503 która weszła w życie podpisana 16 kwietna 2013roku przez Szoguna, pytanie czy Sędziowie NSA pokryją koszta związanie z odszkodowaniami za orzeczenia w przedmiocie łamania praw człowieka w Polsce jak i Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej.
 • -SOLIDARNA POLSKA- 2017-07-17 06:29:08
  Wystarczy spojrzeć na Wyroki NSA w przedmiocie apelacji do kto jest stroną postępowania w przedmiocie zmian przeznaczenia gruntów rolnych stanowiących własność prywatną na cele nierolnicze, Sąd oddalał wnioski poszkodowanych właścicieli nieruchomości powołując się na nowelizacje ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych z 2013roku poz.503 która weszła w życie podpisana 16 kwietna 2013roku przez Szoguna, pytanie czy Sędziowie NSA pokryją koszta związanie z odszkodowaniami za orzeczenia w przedmiocie łamania praw człowieka w Polsce jak i Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej.
 • tomasz_kubik@toya.net.pl 2017-07-16 22:05:14
  Zastanawia czy Patryk Jaki wypił przed wpisem parę piw. A może nie wypił ?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA