REKLAMA

Patryk Jaki: krok po kroku porządkujemy wymiar sprawiedliwości

 • Autor: aw/PAP
 • 02 stycznia 2018 08:15
Patryk Jaki: krok po kroku porządkujemy wymiar sprawiedliwości Patryk Jaki (fot. mat. pras. Ministerstwo Sprawiedliwości)

Zmieniamy państwo pod względem instytucjonalnym, krok po kroku porządkujemy wymiar sprawiedliwości, to praca rozłożona co najmniej na dwie kadencje - powiedział wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

Patryk Jaki w rozmowie z "Polską The Times" był pytany m.in. o zmiany, jakie wprowadzą w polskim wymiarze sprawiedliwości ustawa o Sądzie Najwyższym i nowela ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa, podpisane przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Wiceminister - jak przyznał - "ma świadomość", że i tak resort za zmiany będzie krytykowany. "Na zasadzie, że wszystko, co wychodzi z resortu (Zbigniewa) Ziobry, musi być złe" - powiedział. "Ale my zmieniamy państwo pod względem instytucjonalnym. Krok po kroku porządkujemy wymiar sprawiedliwości" - podkreślił. Jego zdaniem, to "praca rozłożona co najmniej na dwie kadencje".

Jaki zapewnił, że na stanowiska prezesów sądów poszukiwane są osoby, które nie są zaangażowane w politykę, natomiast wierzą w sprawiedliwość. "Generalnie nie mamy szans zbudować większości w poszczególnych korporacjach prawniczych. Jedyne, co nam pozostaje, to wyłuskiwanie pojedynczych osób, które linią orzecznictwa pokazują, że nie są zaangażowane politycznie, ale są obiektywne i uczciwe" - powiedział wiceminister.

Zapytany, czy resortowi sprawiedliwości uda się zbudować dialog z korporacją sędziowską, Jaki odparł: "mam nadzieję, że nam się uda - gdy zmieni się góra". "Choć trzeba wziąć poprawkę na to, że żyjemy w warunkach ostrego sporu politycznego. W takich warunkach trudno budować dialog" - przyznał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • Madera 2018-01-02 11:29:29
  Jeszcze jedno Panie Jaki, po Pana profesji.....jak to jest ,że żona Brudzińskiego była...teraz może też jest PRAWĄ RĘKĄ HANNY GRONKIEWICZ - WALTZ ? CO WY ODWALACIE ?! Ta osoba ma zwrócić 5 milionów a co z tym ,że obracała tymi milionami przez te lata ? Że czerpali korzyści materialne?W waszym środowisku są ważne odsetki a może to tylko dotyczy Polaków a nie was.....?! Tak , tak ...TO SA WASZE PODZIAŁY !
 • Madera 2018-01-02 11:12:44
  Mam pytanie Panie Jaki do Sprawiedliwych, może Pan odpowie mi na pytanie ? Bo wszyscy NABRALI WODĘ W USTA ! CO SIĘ STAŁO Z KSIĘDZEM Z KAPLICY PREZYDENCKIEJ ADAM KRAS ?! JAK CZŁOWIEK TAKIEJ RANGI MÓGŁ ZNIKNĄĆ JAK KAMFORA ?!OSTATNIO WIDZIANY W DZIEŃ CHANUKA W PAŁACU PREZYDENCKIM....W 2015 R.rodzina i przyjaciele też nic nie wiedzą......
 • Madera 2018-01-02 11:01:03
  Nic nie porządkujecie, tylko demolujecie! Tak to jest ,jak laicy się biorą za coś o czym pojęcia nie mają, co nam teraz zafundujecie ? W służbie zdrowia......teraz kowala zatrudnicie zamiast chirurga ? Zielarki albo salowe...albo babcie klozetowe...wam to "wsio rawno", jak w Sprawiedliwości Pana, jaki to ma Pan zawód ? Tak jak Macierewicz..., jak reszta tandety uważajacych się za omnibusy....JESTEŚCIE ŻAŁOŚNI I TYLE !REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA