REKLAMA

Patryk Jaki: Niewykluczone, że jeszcze w środę Senat zajmie się nowelą o IPN

  • Autor: PAP/JS
  • 31 stycznia 2018 16:44
Patryk Jaki: Niewykluczone, że jeszcze w środę Senat zajmie się nowelą o IPN Patryk Jaki dodał, , że o tym kiedy dokładnie zostanie rozpatrzona nowela ustawy o IPN, zdecyduje Senat, który po ogłoszonej o godz. 13 przerwie wznowi obrady o godz. 16.30. (fot. mat. pras. Ministerstwo Sprawiedliwości)

Niewykluczone, że Senat jeszcze w środę (31 stycznia) zajmie się nowelą ustawy o IPN - poinformował na konferencji prasowej w Sejmie wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

"Jesteśmy zdeterminowani do tego, żeby przyjąć te przepisy i też wysłać jasny sygnał w świat, że nie zgadzamy się na to, żeby Polska była dłużej obrażana. Zbyt często Polska była chłopcem do bicia. Najwyższy czas, żeby powiedzieć: dość. Będziemy walczyć o dobre imię Polski, bo to jest nasze zadanie, jako przedstawicieli tego państwa" - podkreślił Jaki na konferencji prasowej w Sejmie.

Dodał, że o tym kiedy dokładnie zostanie rozpatrzona nowela ustawy o IPN, zdecyduje Senat, który po ogłoszonej o godz. 13 przerwie wznowi obrady o godz. 16.30.

Czytaj też: Sondaż: Polacy chcą karania więzieniem za zwrot "polskie obozy śmierci"

Komisje senackie poparły bez poprawek nowelizację ustawy o IPN, która wprowadza m.in. karę więzienia za przypisywanie polskiemu narodowi i państwu odpowiedzialności za zbrodnie popełnione przez III Rzeszę Niemiecką.

Ustawę poparły komisje: praw człowieka, praworządności i petycji oraz kultury i środków przekazu. Za ustawą było 11 senatorów, 5 przeciwko, nikt nie wstrzymał się od głosu.

Zgodnie z nowymi przepisami ustawy o IPN, każdy kto publicznie i wbrew faktom przypisuje polskiemu narodowi lub państwu polskiemu odpowiedzialność lub współodpowiedzialność za zbrodnie popełnione przez III Rzeszę Niemiecką lub inne zbrodnie przeciwko ludzkości, pokojowi i zbrodnie wojenne - będzie podlegał karze grzywny lub pozbawienia wolności do lat trzech.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA