REKLAMA

Patryk Jaki o Jarosławie Kaczyńskim: oddajemy królowi, co królewskie

  • Autor: PAP/KDS
  • 07 października 2017 20:32
Patryk Jaki o Jarosławie Kaczyńskim: oddajemy królowi, co królewskie Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości uważa, że najważniejszym politykiem jest Jarosław Kaczyński (fot. Twitter/Sejm)

"Oddajemy królowi, co królewski" - tak o Jarosławie Kaczyńskim mówi Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości. W jego opinii lider Prawa i Sprawiedliwości jest najważniejszym politykiem.

Na pytanie dziennikarza "w Polityce" jak ocenia konwencję Solidarnej Polski, wiceminister sprawiedliwości stwierdził, że: - wypadło to naprawdę nieźle. Przyszło więcej osób niż mogła pomieścić sala.

Jak zaznaczał, najważniejszym elementem było wystąpienie gościa specjalnego, czyli Jarosława Kaczyńskiego. - Wskazał on, że Ministerstwo Sprawiedliwości działa prężnie, a potwierdzili to kolejni mówcy, przypominając, ile projektów przygotował nasz resort - mówił Jaki. Podkreślił, że to dzięki Solidarnej Polsce w debacie publicznej prowadzona jest dyskusja o sądach.

Na stwierdzenie dziennikarza, że tak naprawdę głosując na Solidarną Polskę, wyborcy oddają głos na Prawo i Sprawiedliwość Jaki odpowiedział tak: - Nie mamy wątpliwości, kto jest najważniejszym politykiem i oddajemy królowi, co królewskie. A jest nim Jarosław Kaczyński i nie ma co do tego wątpliwości.

Wiceminister podsumował również swoją dwuletnią działalność. - Udało mi się wprowadzić dużą reformę więziennictwa. Odbudowaliśmy system dozoru elektronicznego, który jest tańszą formą wykonania kary. Gdy przychodziłem do ministerstwa ten system po prostu nie działał. Dzisiaj prawie 10 tysięcy więźniów odbywa w nim karę. Powstaje Wyższa Szkoła Więziennictwa, ujednolicamy system szkolenia - wymieniał Jaki. 

Na liście działań, jakie udało mu się przeprowadzić wymienił także powstanie Instytutu Kryminologii, który ma na celu ewaluację tego systemu.

- Moim oczkiem w głowie jest system pracy dla więźniów, który spowodował wyraźne zwiększenie zatrudnienia osadzonych. Jesteśmy jednym z liderów w Europie, jeśli chodzi o tę kwestię. Odpowiadam też za komorników. Powstała pierwsza od 20 lat duża ustawa komornicza. Zajmuję się też oczywiście reprywatyzacją - powiedział Jaki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Brud Smrod i Ubustwo. 2017-10-07 20:49:54
    Bog cie juz pokaral potomstwem,ty jajcolizie Karla sprzedajna miernoto.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA