REKLAMA

Patryk Jaki o protestach ws. SN: Robią wrażenie, ale są mniejsze niż w obronie TV Trwam

  • Autor: PAP/JS
  • 21 lipca 2017 17:11
Patryk Jaki o protestach ws. SN: Robią wrażenie, ale są mniejsze niż w obronie TV Trwam Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. (fot. mat. Ministerstwo Sprawiedliwości)

Zdaniem wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego protesty, które odbywają się w obronie SN „robią wrażenie”. „Ale są one mniejsze niż np. w sprawie koncesji TV Trwam czy dużo mniejsze niż w obronie Trybunału Konstytucyjnego” - ocenił.

Jaki na konferencji prasowej podkreślił, że rząd nie lekceważy żadnych głosów społecznych.

"Ale teraz rozgrywa się walka o sprawy fundamentalne, o to, czyje będzie sądownictwo. Grupa protestująca napisała na Sądzie Najwyższym, że to jest ich sąd. My się z tym nie zgadzamy, to nie jest sąd elit III RP czy grupy osób, które się utożsamiają z tą elitą. Sąd Najwyższy powinien być sądem dla wszystkich Polaków" - dodał.

Według Jakiego obecnie są w Polsce dwie grupy osób. Pierwsza -jak zaznaczył wiceminister - uważa, że w wymiarze sprawiedliwości powinno być tak, jak było.

"I to jest ta grupa protestujących. I jest druga grupa, z którą się utożsamiam, a która mówi, że trzeba radykalnie zmienić wymiar sprawiedliwości, bo to był do tej pory wymiar niesprawiedliwości" - powiedział Jaki, który zaznaczył, że zmian w wymiarze sprawiedliwości "nie da się zrobić bezboleśnie". 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Jaki taki Sad. 2017-07-21 17:21:05
    Ach ty mlody "karierowiczu"Bog cie juz pokaral Potomkiem za krzywde Ludzka.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA