REKLAMA

Patryk Jaki o zatrzymaniu byłego wiceministra: Chodzi o kwotę ponad 20 mld zł

  • Autor: PAP/AT
  • 29 marca 2018 08:55
Patryk Jaki o zatrzymaniu byłego wiceministra: Chodzi o kwotę ponad 20 mld zł Chodzi o kwotę ponad 20 miliardów złotych, które miały wypłynąć w wyniku afery hazardowej - powiedział Jaki (Patryk Jaki, fot.facebook.com/PatrykJaki)

W sprawie zatrzymania byłego wiceministra finansów Jacka Kapicy prokuratorzy mają już zebrany bardzo dobry materiał - poinformował wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

"To pokazuje, że tak, jak prokuratura Zbigniewa Ziobro poważnie podeszła do przestępstw VAT-owskich - przygotowaliśmy specjalne przepisy, wprowadziliśmy nowe praktyki i uchroniliśmy skarb państwa przed wyciekiem dziesiątek miliardów złotych, tak tutaj chodzi o kwotę ponad 20 miliardów złotych, które miały wypłynąć w wyniku afery hazardowej" - powiedział Jaki w RMF FM. Podkreślił, że w tej sprawie prokuratorzy "mają już zebrany bardzo dobry materiał".

Informację o zatrzymaniu byłego szefa Służby Celnej i wiceministra finansów w rządzie PO-PSL potwierdziło Centralne Biuro Antykorupcyjne.

"Zatrzymano go w jego mieszkaniu na polecenie prokuratury do jednego ze śledztw. Zostanie przewieziony do Białegostoku, gdzie zostaną mu postawione zarzuty" - powiedział Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej CBA.

Czytaj też: Politycy o zatrzymaniu byłego wiceministra: To rozliczanie afer z czasu poprzednich rządów

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • §.beda siedziec. 2018-03-29 09:11:56
    No "Spolka Srebrna" SKOK Wolomin,reprywatyzacja za czasow PiS?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA