REKLAMA

Patryk Jaki: PG nie podjął decyzji ws. konsekwencji wobec posłów opozycji

  • Autor: PAP/JS
  • 13 stycznia 2017 19:07
Patryk Jaki: PG nie podjął decyzji ws. konsekwencji wobec posłów opozycji Patryk Jaki (fot. MS/twitter)

Prokurator Generalny nie podjął żadnej decyzji, co do wyciągnięcia konsekwencji wobec posłów opozycji protestujących w Sejmie; ta sytuacja jest badana prawnie - podkreślił wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

Dziennikarze pytali Jakiego podczas konferencji prasowej w Sejmie, czy protestujących na sali sejmowej posłów opozycji mogą spotkać konsekwencje i jakie jest stanowisko w tej sprawie Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry.

"Mówi się o różnych konsekwencjach tego protestu. Jedną z konsekwencji może być na przykład to, że jakaś wytwórnia muzyczna zaproponuje posłance Joannie Musze (PO) nagranie płyty. Z całą pewnością Prokurator Generalny nie podjął żadnej decyzji, co do wyciągania konsekwencji wobec posłów. Ta sytuacja jest badana prawnie, bo jest wyjątkowo niestandardowa" - podkreślił wiceminister Jaki.

Zaznaczył, że nigdy w polskim parlamencie nie doszło do sytuacji, żeby opozycja "siłą przejmowała fotel marszałka Sejmu". "To co zrobiła PO, i inne kluby opozycyjne, absolutnie nie powinno być tolerowane. Czy będą z tego konsekwencje prawne, musimy poczekać na ostateczne decyzje. Nie zostały podjęte żadne kroki" - oświadczył wiceszef resortu sprawiedliwości.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA