REKLAMA

Patryk Jaki: Postawa prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz psuje państwo

  • Autor: PAP/AT
  • 23 października 2017 07:02
Patryk Jaki: Postawa prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz psuje państwo Nikt mnie nie powstrzyma przed wymierzeniem sprawiedliwości - powiedział Patryk Jaki (Hanna Gronkiewicz-Waltz, fot.facebook.com/hanna.gronkiewiczwaltz)

Komisja weryfikacyjna podniesie poziom kary dla prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz za notoryczne niestawianie się przed komisją - powiedział wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

Jestem zdeterminowany, aby państwo parło jak czołg na mafię reprywatyzacyjną. Nawet jeśli na drodze staną mi znani politycy, prawnicy - to nikt mnie nie powstrzyma przed wymierzeniem sprawiedliwości - zaznaczył w "Rzeczpospolitej" wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

Na pytanie, o co chciałby zapytać Hannę Gronkiewicz-Waltz, gdyby stanęła przed komisją weryfikacyjną, wiceminister powiedział: "Jak przez ponad dekadę mogła patrzeć, jak ludzie starsi, rodziny z dziećmi byli wywalani do piwnic jak śmieci. Jak mogła, tym bardziej że jedna z firm, które miały czyścić kamienice, znajduje się w... zreprywatyzowanej przez jej rodzinę kamiennicy".

Dodał, że komisja weryfikacyjna podniesie poziom kary dla prezydent Warszawy za notoryczne niestawianie się przed komisją.

Czytaj też: Hanna Gronkiewicz-Waltz pozostawiła wyrzucanych mieszkańców samym sobie

Zapytany, o jaką konkretnie chodzi kwotę, Jaki powiedział: "Są osoby w komisji, które chcą i 100 tys. zł. Ja staram się tonować nastroje. Natomiast dla mnie najważniejsze jest to, aby państwo było poważne. Komisja ma realny problem. Skoro prezydent Warszawy może lekceważyć komisję, to biorą z niej przykład osoby, które mogą być odpowiedzialne za czyszczenie kamienic. Po prostu postawa Hanny Gronkiewicz-Waltz psuje państwo i to jest realny problem".

Pytany, dlaczego w myśl zaproponowanej przez niego ustawy zwrot za utraconą nieruchomość ma dotyczyć tylko 20 proc. jej wartości, wyjaśnił, że "trzeba wyważyć dobro indywidualne z dobrem państwa". "Nie jesteśmy w stanie zapłacić za wszystkie szkody. To nie my wywołaliśmy wojnę. Każdy w czasie II wojny światowej coś stracił. Dziś jednak Polski nie stać na nieuchwalenie ustawy reprywatyzacyjnej. I tak płacimy, często w naturze i rzadko prawdziwym spadkobiercom. Polska traci miliardy każdego roku przez brak ustaw, a doliczyć trzeba jeszcze koszty społeczne, czyli niesprawiedliwość i tragedie wielu ludzi. Trzeba to przeciąć na zawsze" - podkreślił Jaki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Marcheva 2017-10-23 13:55:18
    Pan Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości, przewodniczy komisji z ducha bliskiej bolszewizmowi i też mówi bolszewickim z ducha językiem, którego mistrzem był prokurator Anriej Wyszyński. Ja nie chce w polskim rządzie takich wiceministrówREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA