REKLAMA

Patryk Jaki: Sensem istnienia w polityce jest możliwość zmieniania rzeczywistości

  • Autor: PAP/AT
  • 13 listopada 2017 07:58
Patryk Jaki: Sensem istnienia w polityce jest możliwość zmieniania rzeczywistości Warszawa jest wielkim wyzwaniem - powiedział Jaki (Patryk Jaki, fot.facebook.com/jaki.patryk)

Po latach bałaganu, którego narobiła PO, Warszawa jest wielkim wyzwaniem. Ale mam świadomość, że w PiS jest wielu świetnych kandydatów - powiedział wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki, zapytany o swoją kandydaturę na prezydenta Warszawy.

W PiS jest wielu świetnych kandydatów na prezydenta Warszawy - oświadczył gazecie "Wprost" wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki, zapytany o swoją kandydaturę na to stanowisko. Jestem gotowy stanąć w drugim szeregu i lojalnie wspierać kogoś innego - dodał.

Czytaj też: Jaki: Jestem gotów kandydować na prezydenta Warszawy

Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki (PiS) w wywiadzie opublikowanym w poniedziałkowym "Wprost" został zapytany, czy chciałby kandydować na prezydenta Warszawy. "Sensem istnienia w polityce jest możliwość zmieniania rzeczywistości. A rzeczywistość w bardziej bezpośredni sposób zmienia się, sprawując władzę wykonawczą, niż ustawodawczą. Dlatego jak ktoś przechodzi z ław sejmowych do samorządu, jest to zrozumiałe. Moja sytuacja jest bardziej złożona. Jestem wiceministrem, sprawuję nadzór nad budżetem wymiaru sprawiedliwości, który jest w sumie trochę większy niż budżet Warszawy" - powiedział.

"Więc sprawa nie jest oczywista. Sam ze sobą nie odbyłem jeszcze rozmowy, czy warto się starać o to, by zostać kandydatem na prezydenta stolicy. Oczywiście, są argumenty za. Po latach bałaganu, którego narobiła PO, Warszawa jest wielkim wyzwaniem. Ale mam świadomość, że w PiS jest wielu świetnych kandydatów. Jestem gotowy stanąć w drugim szeregu i lojalnie wspierać kogoś innego. Jestem jeszcze młody, nie muszę się pchać" - dodał.

Dopytany, czy będzie kandydował, podkreślił, że jeszcze tego nie wie.

Zapytany o ocenę kandydatury Rafała Trzaskowskiego, powiedział, że go szanuje i określił mianem "poważnego konkurenta". Jednocześnie zaznaczył, że "pamięta i ma mu za złe, że był jednym z głównych negocjatorów przyjęcia uchodźców do Polski".

W ubiegłym tygodniu na konferencji prasowej lider PO Grzegorz Schetyna poinformował, że chciałby, aby Rafał Trzaskowski był kandydatem PO i całej zjednoczonej opozycji w wyborach na prezydenta m.st. Warszawy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA