REKLAMA

Paweł Kukiz do szefa PE: „Niech pan większą uwagę zwróci na demokrację w pańskiej ojczyźnie”

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 11 stycznia 2016 10:33
Paweł Kukiz do szefa PE: „Niech pan większą uwagę zwróci na demokrację w pańskiej ojczyźnie” Kukiz: „Przepraszam za tak brutalny wpis, ale naziści zamordowali mi Dziadka w Auschwitz" (fot. mat. pras.)

Paweł Kukiz na swoim profilu w mediach społecznościowych odniósł się do słów szefa Parlamentu Europejskiego Martina Schulza, który w niedzielnym wydaniu niemieckiej gazety „Frankfurter Allgemeinen Sonntagszeitung” zarzucił polskiemu rządowi „putinizację europejskiej polityki”.

 „Niech pan większą uwagę zwróci na demokrację w pańskiej ojczyźnie... Bo jak tak się u was - nie daj Boże - drugi Hitler objawi i te kilka milionów zaplanowanych przez was "imigrantów" za sobą pociągnie to podejrzewam, że w porównaniu z nimi SS wyjdzie na armię zbawienia” – pisał Paweł Kukiz na swoim profilu w mediach społecznościowych.

I dodawał: „Przepraszam za tak brutalny wpis ale naziści zamordowali mi Dziadka w Auschwitz więc nie życzę sobie, by ich wnuki uczyły mnie demokracji”.

facebook.com

Słowa lidera ruchu Kukiz’15 to efekt wypowiedzi, której w niedzielnym wydaniu niemieckiej gazety „Frankfurter Allgemeinen Sonntagszeitung” udzielił Martin Schulz, szef Parlamentu Europejskiego. Schulz odniósł się do działań polskiego rządu: „To demokracja w stylu Putina. Rząd w Warszawie putinizuje europejską politykę, to sprzeczne z podstawowymi europejskimi wartościami" – mówił. Dodał także, że „polski rząd podporządkowuje dobro państwa woli partii”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

  • wdzivny 2016-01-14 19:20:14
    A ty sieroto uważaj abyś nie fałszował, bo co powiesz to pachnie miernotą i przydupastwem dla PiSu
  • King 2016-01-11 21:17:32
    Do POPIERAM: Polacy kłócą się z antyrosyjskimi Niemcami. Kilka miesięcy temu o czymś takim Putin mógł tylko marzyć. Wniosek - ponieważ czerwonoarmisci nie przeje...ali babci p.Kukiza to on już kupuje bilet do Moskwy. Kto pierwszy ten lepszy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA