REKLAMA

Paweł Kukiz: Jeśli PiS zechce koalicji, postawię warunki

 • www.portalsamorzadowy.pl
 • Autor: PortalSamorzadowy.pl
 • 05 maja 2017 10:00
Paweł Kukiz: Jeśli PiS zechce koalicji, postawię warunki Jak zaznacza Paweł Kukiz, koalicja wchodzi w grę tylko wtedy, gdy dojdzie do zmiany ustawy referendalnej pod względem obniżenia progu frekwencyjnego - do 20 proc. i obligatoryjności jego wyniku dla władz. (fot. materiały Kukiz'15)

– Jeżeli będziemy tzw. języczkiem u wagi, jeżeli się okaże, że od nas zależy, kto będzie rządził, to wówczas przyszłemu koalicjantowi postawię warunki - komentuje Paweł Kukiz.

Gdyby doszło do takiej sytuacji, że PiS potrzebowałby koalicjanta, Paweł Kukiz nie wyklucza, że wówczas wszedłby do rządu z PiS.

– Jeżeli będziemy tzw. języczkiem u wagi, jeżeli się okaże, że od nas zależy, kto będzie rządził, to wówczas przyszłemu koalicjantowi postawię warunki - komentuje Paweł Kukiz w rozmowie z PortalSamorzadowy.pl.

Jak jednak zaznacza Kukiz, koalicja wchodzi w grę tylko wtedy, gdy dojdzie do zmiany ustawy referendalnej pod względem obniżenia progu frekwencyjnego - do 20 proc. i obligatoryjności jego wyniku dla władz. Kolejnymi warunkami jest ordynacja większościowa oraz likwidacja powiatów, gabinetów politycznych czy przerostów administracji. Także likwidacja subwencji dla partii politycznych jest dla polityka istotna.

Likwidacja powiatów

W opinii Pawła Kukiza powiaty służą tylko temu, żeby "poobsadzać urzędników, pociotków i funkcjonariuszy partyjnych, którzy ciągną kasę na swoje utrzymanie".

- Powiatowy Urząd Pracy w Nysie wydał przez 5 lat 115 mln złotych na tzw. aktywne formy zwalczania bezrobocia. Wie pan, ile miejsc pracy dzięki temu powstało? Ani jedno nowe miejsce pracy! W ten sposób pcha się pieniądze do kieszeni funkcjonariuszy partyjnych, urzędników i powiązanych z nimi partyjnych klanów - dodaje polityk.

Cały wywiad z Pawłem Kukizem znajdziesz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (2 komentarzy)

 • Powodzenia Panie Kukiz 2017-05-05 15:10:47
  Pan Kukiz wprowadza do polityki ludzi rozsądnych, mądrych i nie obarczonych aferami. Propozycje jego są bardzo odważne, ale do ich realizacji będzie wymagał poparcia innych ugrupowań. Ludzie boją się rewolucyjnych zmian, dlatego Kukiz powinien ze zdwojoną cierpliwością i spokojem przekonywać do swoich pomysłów. Powodzenia.
 • Kukalicjant potrzebny 2017-05-05 14:25:46
  U władzy jest tylu niekompetentnych dyletantów że ewentualna obecność Kukiza w rządzie niewiele zmieni. Niech się łączy i w tłuszcz obrasta.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA