REKLAMA

Paweł Kukiz: JOW-y albo śmierć, projekt PiS chce dualizmu partyjnego

 • Autor: PAP/JS
 • 23 listopada 2017 17:57
Paweł Kukiz: JOW-y albo śmierć, projekt PiS chce dualizmu partyjnego Paweł Kukiz powiedział, że PiS chce ordynacji, dzięki której powstanie dualizm (fot. twitter.com/Kukiz15)

PiS chce wprowadzenia ordynacji, dzięki której powstanie dualizm partyjny PO-PiS z większością PiS-u, chce także upartyjnić PKW; JOW-y albo śmierć - mówił lider Kukiz'15 Paweł Kukiz w Sejmie podczas debaty nad projektem PiS zmian m.in. w Kodeksie wyborczym.

Kukiz zarzucił, że projekt PiS był przygotowywany w skandaliczny sposób, ponieważ nie było konsultacji ani wysłuchania publicznego. "W ogóle obywateli nie słuchaliście w tym temacie, chyba, że były na Nowogrodzkiej jakieś tajne spotkania z obywatelami albo w Toruniu, albo gdzieś tam" - mówił lider Kukiz'15.

Dodał, że podczas rozmów w kuluarach posłowie PiS mówili, że chcą zmienić ordynację, bo nie wygrywają wyborów.

Kukiz powiedział, że PiS chce ordynacji, dzięki której powstanie dualizm. "Powstanie PO-PiS, oczywiście z większością PiS-owską, chcą tak sobie podzielić te okręgi, żeby zabrać wszystko" - ocenił.

Stwierdził też, że w myśl projektu PiS, kandydaci na radnych mogą być przywożeni z innego miasta. "Tylko jeden jest warunek, muszą być z jednego województwa (...). Radnym lokalnym może zostać każdy mieszkaniec województwa, czyli mogą być przywożeni w teczkach" - mówił lider Kukiz'15.

Ponadto - jego zdaniem - PiS upartyjnia PKW. "Jeżeli macie sądy, jeżeli macie TK, będziecie mieli PKW, to będzie mogli ustawiać sobie ordynację w każdej chwili pod pozytywny dla siebie wynik" - powiedział Kukiz. Oświadczył też, że zgodzi się na dwukadencyjność w samorządach pod warunkiem zgody PiS-u na dwukadencyjność w parlamencie.

"JOW-y albo śmierć" - podsumował Kukiz.

Zaprosił wszystkich bezpartyjnych samorządowców, organizacje obywatelskie i wszystkich obywateli do "obrony podmiotowości obywatelskiej, do postawienia tamy partiokracji, do skończenia z zawłaszczeniem państwa przez partie polityczne".

Poseł Andrzej Maciejewski (Kukiz'15) ocenił, że propozycja PiS wprowadzenia dwóch komisji wyborczych to szczytna, piękna idea, tylko nierealna, bo dzisiaj samorządowcy do jednej komisji mają problem z zebraniem za obecne stawki chętnych.

W kwestii wyboru przez Sejm siedmiu członków PKW, Maciejewski pytał dlatego ten wybór nie mógłby odbywać się większością 3/5. Poseł podkreślił ponadto, że nie zna także kosztów ustanowienia komisarzy wyborczych ani stworzenia systemu do obsługi wyborów.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (4 komentarzy)

 • Madera 2017-11-26 17:10:49
  Ja mam jedną propozycję ,Żydzi wynocha z Polskiego kraju. Nie potraficie być ludżmi BANDYCI.....wynocha nigdy was nie chcieliśmy i nie chcemy....POLSKA DLA POLAKÓW, JAK WY NIE POTRAFICIE SIĘ ZŁODZIEJE I ZWYRODNIALCY ZAAKLIMATYZOWAĆ I BYĆ JAK CZŁOWIEK ! WON SZATAŃSKIE PLEMIĘ Z POLSKI I TO JUŻ ! Gmerajcie sobie w spodniach a nie przy POLSKIEJ polityce, wszystko co zrobiliście jest waszym oszustwem, wybory były zawsze fałszowane...wiele uczestniczek to kochanki i bandziorów, i policjantów, którzy tak dbają o nasze bezpieczeństwo ! A którzy są na usługi Żydowskiej mafii !Żadne Jove nic nie zrobią jak to Q....o będzie nas mordować !Pani Kukiz przeprowadzi się Pan do tych osiedli ZYDOWSKICH .....rzekomo miały być mieszkania dla młodych....i co ?idż pan razem z tymi w pisdu......nic nie jesteś Pan inny !
 • RomanK 2017-11-25 01:17:42
  Posel Kukiz ma racje i mowi prawde, cala prawde i tylko prawde~! Zreszta chyba doskonale wie, zeteraz JOW-u a jutro wszystkie ugrupowania ,ktore nie sa w Ukladzie Magdalenskim POPiS. Prosze pamietac co zrobiono z LPR i Samoobrona....wtedy , kiedy mieli pelnie wladzy w Polsce. Raz zdobytej wladzy nie oddamy ...NIGDY!
 • Cygan 2017-11-24 08:34:04
  ...śmierć ? Zrobisz dobrze gdy zatłuczesz się własną pięścią !REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA