REKLAMA

Paweł Kukiz na wakacjach: Taka piękna ta nasza Polska, ale ten system bandycki

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 19 sierpnia 2016 10:22
Paweł Kukiz na wakacjach: Taka piękna ta nasza Polska, ale ten system bandycki Paweł Kukiz wypoczywa na Mazurach. (fot. Facebook/Paweł Kukiz)

• Paweł Kukiz korzysta z sejmowych wakacji.
• Wypoczywa na Mazurach.
• Jednak nawet na wakacjach nie może uciec od polityki. Swoimi przemyśleniami dzieli się we wpisie na Facebooku.

Wszystko przez absurdy, z jakimi spotyka się podczas pobytu na Mazurach.

"Dotarliśmy na jezioro Szymon, na którym znajduje się pływająca smażalnia ryb. Przy smażalni parking dla łódek -pełen wypas :-). Właściciel opowiadał o gehennie jaką przeszedł (i przechodzi) z urzędnikami aby tę smażalnię na środku jeziora (chyba jedyną taką w Polsce) uruchomić. Urzędasy nie wiedziały jak tę smażalnię zakwalifikować, szukały przepisów, jeden kwestionował postanowienia drugiego a trzeci pierwszego. Mieli problem m.in. z ... przepisami pożarowymi chociaż smażalnia pływa po jeziorze. Po prostu Kafka..." - pisze na Facebooku.

Czytaj też: PiS ma tempo. Zadłużenie kraju wzrosło o 56 mld zł

Jak pisze, ludzie prowadzący swoje interesy opowiadają mu o absurdalnych przepisach, opodatkowaniu, "które powoduje wywalanie cen w kosmos, urzędnikach których jest więcej niż turystów". "Urzędasy i Państwo- zamiast im pomagać- doprowadzą wkrótce ten PRZEPIĘKNY Region do ruiny" - dodaje Paweł Kukiz.

A jako przykład podaje dzierżawę jezior.

"Populacja ryb spada w zastraszającym tempie. Dlaczego? Proste - dzierżawy mają termin 10-letni więc dzierżawca nie zarybia, a przede wszystkim odławia ryby, bo nie ma pewności, że po zmianie partii u koryta w Warszawie dzierżawione przez niego łowisko nie zostanie przyznane kumplowi kacyka, który przyjeżdża na Mazury na wakacje. I tak jest ze wszystkim - ziemią, infrastrukturą...
Taka piękna ta nasza Polska ale ten System - bandycki".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Obserwator 2016-08-19 12:06:41
    Jest takie potoczne powiedzenie, ,,Święte SŁOWA,,o systemie w Polsce i nie tylko.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA