REKLAMA

Paweł Kukiz o podatku dla prezesów i nocnej pracy w sejmie: "Bardzo podoba m się polityka Obrana"

 • Autor: GP
 • 27 listopada 2015 12:40

Paweł Kukiz ustosunkował się do kwestii podatku od wynagrodzeń prezesów spółek skarbu państwa, szybkich prac legislacyjnych i częstych nocnych pracach parlamentu.

- Uważam, że 70 proc. podatek jest w sam raz – mówił, na korytarzu sejmowym Paweł Kukiz. – Biorąc pod uwagę potężne odprawy i potężne wynagrodzenia dla prezesów spółek skarbu państwa, to w Polsce przyjęło wymiar patologii (…) i jest to bardzo dobra zmiana.

Pytanie zadano w kontekście 90-procentowego analogicznego podatku, który na Węgrzech wprowadził Wiktor Orban.

- Od dawna mówiłem, że bardzo podoba mi się polityka Wiktora Orbana – podkreślał muzyk.

Kukiz zwrócił też uwagę, że nie ma zamiaru pozwolić większości parlamentarnej, która będzie decydować o personaliach stanowisk w najbliższych latach, na obchodzenie tego podatku. Mówił wręcz, że należy obniżyć wynagrodzenia w omawianych spółkach.

Szybkie stanowienie prawa w VIII kadencji

Lider formacji i klubu parlamentarnego Kukiz’15 zaznacza, że stan Rzeczpospolitej nie pozwala na opieszałość w tempie wprowadzania zmian (nawet za cenę pracy w nocy). Wypowiedź także dotyczyła nowelizacji podatku od wynagrodzeń prezesów spółek skarbu państwa.

- Nie widzę powodów, by być opieszałym w kwestii tej zmiany – podkreślał Kukiz. – Wielokrotnie inni posłowie mówili mi, że pracuje się w nocy, a ja mówię jasno – nikt tutaj na wczasy nie przyjechał.

Prywatyzacja spółek i partyjny dobór prezesów

Paweł Kukiz zapytany został także o stanowisko Nowoczesnej, która to partia chce prywatyzacji wielu podmiotów publicznych i uznał ten postulat za bzdurę. Mówił też o kwestii mocnej zależności między prezesami, ich nominacjami i polityką.

- Uważam, od dawna, że przy utrzymaniu partiokracji mało prawdopodobne jest by oderwać spółki od polityki – zakończył wypowiedź Kukiz. – (…) Co nie znaczy, że w tym systemie nie można ograniczyć tego zjawiska.

Więcej na załączonym filmie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (6 komentarzy)

 • poldek 2015-11-30 12:52:21
  Kukiz lubi politykę Orbana, ale wybiórczo, na postulat Nowoczesnej o dokończeniu prywatyzacji wszystkiego co nie strategiczne, stwierdził że to bzdury. Tymczasem Orban na Węgrzech przyśpiesza prywatyzację, by rozruszać Giełdę i gospodarkę. Wpierw Narodowy Bank Węgier odkupił większościowe udział w Giełdzie. Kukiz to kolejny matoł, co ma obywateli za ignorantów -takich kłamców szybko się weryfikuje.
 • Poll 2015-11-30 10:01:24
  Dziennikarz TVN..Jacek podgórski.....profesjonalny i przyjazny kandydat do mediów publicznych po odzyskaniu mediów ,,..... Pan KUKIZ jak zawsze rzeczowy i obiektywny...realizuje swoje plany ..... A Nowoczesna dziwka sprzedajna
 • Czytelni 2015-11-29 19:17:45
  "Bardzo podoba m się polityka Obrana" Cóż za jełop to pisał?
 • Michael 2015-11-28 17:13:24
  O R B A N A nie Obrana, ludzie sprawdzajcie, co piszecie!
 • maly polak 2015-11-28 09:41:43
  Panie Kukiz popieram pana zdanie . Dalej tak!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA