REKLAMA

Paweł Kukiz o wotum nieufności: Nie ma powodu, by brać udział w tej hucpie

 • Autor: PAP/EM
 • 20 marca 2017 13:28
Paweł Kukiz o wotum nieufności: Nie ma powodu, by brać udział w tej hucpie Paweł Kukiz (fot. Kukiz'15/Facebook)

Nie widzę powodu, by brać udział w hucpie. To międzypartyjne igrzyska - w ten sposób lider Kukiz'15 Paweł Kukiz skomentował wniosek PO o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu Beaty Szydło.

• "Ludzie znów dają się wciągnąć w międzypartyjne igrzyska. W akcje prowadzące do niczego" - ocenia Paweł Kukiz.

• Zdaniem Pawła Kukiza, Platforma Obywatelska zaczyna powracać do poziomu arogancji sprzed przegranych wyborów parlamentarnych.

• Głosowanie nad wnioskiem o konstruktywne wotum nieufności odbywa się nie wcześniej niż po upływie 7 dni od jego złożenia.

Platforma Obywatelska zaprezentowała wniosek o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu; jako kandydat na premiera wskazany został w nim lider PO Grzegorz Schetyna. Wniosek Platformy ma trafić do Sejmu w poniedziałek.

"Ludzie znów dają się wciągnąć w międzypartyjne igrzyska. W akcje prowadzące do niczego. Jest rzeczą oczywistą, że PiS posiada wystarczającą liczbę posłów, by żaden wniosek wszystkich razem wziętych opcji parlamentarnych nie przeszedł. A w szczególności wniosek de facto o to, by Schetyna objął funkcję premiera" - napisał Kukiz w poniedziałek na portalu społecznościowym. Jak ocenił, akcja PO skazana jest na porażkę.

Zdaniem Kukiza, Platforma zaczyna powracać do poziomu arogancji sprzed przegranych wyborów parlamentarnych. Jak zauważył, ani PSL ani Kukiz'15 nie były nawet poinformowane o planach zgłoszenia wniosku o konstruktywne wotum nieufności, a politycy tych ugrupowań o wszystkim dowiedzieli się z mediów.

"Dla mnie sam ten fakt jest wystarczającym powodem, by się na nich wypiąć. Poza tym Kukiz'15 nie udzielił wotum zaufania rządowi premier Szydło już na początku kadencji Sejmu i nic się w tej kwestii nie zmieniło" - podkreślił lider Kukiz'15.

"Nie widzę więc powodu, by brać udział w tej hucpie i tym samym wzmacniać pozycję tych, spośród których wielu powinno dawno trafić za kraty, zamiast np. na Ukrainę" - napisał Kukiz.

Wcześniej Kukiz mówił, że podczas głosowania nad wnioskiem o wotum nieufności wstrzyma się od głosu.

Głosowanie nad wnioskiem o konstruktywne wotum nieufności odbywa się nie wcześniej niż po upływie 7 dni od jego złożenia. Do wyrażenia rządowi wotum nieufności potrzebna jest większość ustawowej liczby posłów, czyli co najmniej 231.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • rt 2017-03-21 09:45:04
  Kukiz to przebudówka PIS. Czasem w mało ważnych sprawach zaznaczają swoje odrębne poglądy ale to tylko na pokaz.
 • bury1 2017-03-20 17:16:54
  Kim jest Kukiz nikim kim bedzie Kukiz czymś co bardzo śmierdzi
 • AP 2017-03-20 14:53:09
  A ty kukizie, weż sie zastanów co ty chcesz robić w tym sejmie, bo ty jak i twoi towarzysze to taka grupa rodzinna kolesi jak u cioci w niedzielę przy wódce. Wszystkim się wszystko nie podoba i wszystko trzeba zmienić, ale żaden nie powie nic konkretnego. No chyba, że ostatni pomysł waszego posła, żeby jak TK coś ogłosi nie pomyśli posłów to sejm jeszcze moze to zmienić. Gratulacje pomysłu.....Żenada. Przebiliście pis.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA