REKLAMA

Paweł Kukiz: Osoby, które odeszły z Kukiz'15 nie są stratą dla klubu

  • Autor: PAP/AT
  • 23 listopada 2017 10:37
Paweł Kukiz: Osoby, które odeszły z Kukiz'15 nie są stratą dla klubu Paweł Kukiz pytany, co łączy posłów należących do klubu Kukiz'15 odpowiedział, że jest to wspólna idea (Paweł Kukiz, fot. materiały Kukiz'15)

Te osoby, które odeszły z Kukiz'15 i zagłosowały za likwidacją JOW-ów - procedowaniem likwidacji JOW-ów przez Prawo i Sprawiedliwość - trudno ich nazwać,  jakakolwiek stratą dla klubu - powiedział lider ruchu Paweł Kukiz.

Kukiz był pytany w TVP 1, czy istnieje konflikt wewnątrz klubu Kukiz'15 w związku z niedawnym odejściem z niego posłów Adama Andruszkiewicza oraz Sylwestra Chruszcza i spekulacjami o możliwych kolejnych transferach z ugrupowania. Według niego, żadnego konfliktu nie ma.

"Te osoby, które odeszły z Kukiz'15 i zagłosowały wczoraj za likwidacją JOW-ów - procedowaniem likwidacji JOW-ów przez Prawo i Sprawiedliwość - trudno ich nazwać, że to jest jakakolwiek strata" - oświadczył.

W środę (22 listopada) Sejm zgodził się w głosowaniu na wprowadzenie do porządku obrad projektu PiS zmian w ordynacji wyborczej, która przewiduje likwidacje jednomandatowych okręgów wyborczych (JOW-ów) w wyborach do rad gmin.

Według Kukiza "można te osoby, które zdradziły podstawowy postulat, dzięki któremu dostały się do Sejmu, porównać do tych katolików, którzy żądaliby wyprowadzenia krzyży z instytucji". "A Prawu i Sprawiedliwości bardzo dziękuję za to, że pełni rolę właśnie takiego recyklingu" - oświadczył.

Czytaj tez: Kukiz'15 liczy na weto prezydenta, jeśli uchwalonoby likwidację JOW-ów

Zdaniem lidera Kukiz'15 siła klubu nie jest równoznaczna z liczbą posłów, którzy należą do ugrupowania. "W tym ustroju mam ten komfort, że to nie ma żadnego znaczenia - jedna partia ma na tyle dużą przewagę, że moje głosy w ogóle się nie liczą" - mówił.

Paweł Kukiz pytany, co łączy posłów należących do klubu Kukiz'15 odpowiedział, że jest to wspólna "idea". "To jest fundament: JOWy, system prezydencki i obligatoryjne dla władz referendum oraz odurzędniczenie państwa z tego przerostu urzędniczego, co umożliwi obniżenie opodatkowania i budowa klasy średniej, której nie ma" - wyjaśnił.

Kukiz'15 w 2015 r. wprowadził 44 posłów; obecnie klub liczy 31 osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Madera 2017-11-24 08:39:40
    Słusznie, zdrajców należy wykopać , a inne kluby co ich przyjmują wydają tylko sobie Świadectwo kim są i kogo promują ZDRAJCÓW......to nie partia...to twór beZ zasad !REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA