REKLAMA

Paweł Kukiz: Przyjrzę się wydatkom posłów Kukiz'15 z publicznych pieniędzy

  • Autor: PAP/AT
  • 15 marca 2018 15:02
Paweł Kukiz: Przyjrzę się wydatkom posłów Kukiz'15 z publicznych pieniędzy Nie po to szedłem do Sejmu, żeby kombinować - powiedział szef klubu Kukiz'15 (Paweł Kukiz, fot.Kukiz'15/facebook.com/kukizpawel/)

Skoro walczymy z potwornymi przywilejami władzy, to nie możemy korzystać z luk prawnych, tylko musimy robić wszystko, by takie luki zlikwidować - zapowiedział szef klubu Kukiz'15 Paweł Kukiz.

We wtorek (13 marca) "Fakt" napisał, że poseł Bartosz Józwiak (Kukiz'15) wynajmuje na koszt Kancelarii Sejmu mieszkanie od Sylwii D., która - według dziennika - jest jego kochanką.

W oświadczeniu, Józwiak napisał, że według niego, "Fakt" powinien przeprosić za swoje "insynuacje". "To jest oczywista próba zdyskredytowania mnie i próba podważenia mojej wiarygodności, jako posła. Spodziewałem się ataków, ze względu na trudne tematy, jakimi zajmuję się w Sejmie, a które godzą w interesy możnych" - czytamy w oświadczeniu posła Kukiz'15.

Czytaj też: Rada Ministrów doczeka się podwyżek?

Do sprawy odniósł się w czwartek (15 marca) na swoim profilu na Facebooku szef klubu Kukiz'15 Paweł Kukiz. "Z całą pewnością wynajmowanie mieszkania od osoby bliskiej (i nieważne, czy to kochanka, czy po prostu przyjaciółka) za publiczne pieniądze jest dla mnie sprawą moralnie wątpliwą" - napisał.

"W najbliższym czasie przyjrzę się dokładnie wydatkom posłów Kukiz'15 z publicznych pieniędzy. I jeśli jest coś nie tak etycznie (mimo, że zgodnie z prawem napisanym pod polityków), to zobowiążę ich do natychmiastowego zaprzestania korzystania z tego typu udogodnień. Jeśli będzie jakiś sprzeciw, to droga zostanie jedna - wyjście z Klubu" - zapowiedział Kukiz.

Czytaj też: Gowin: Wiceministrowie biedują

Kukiz napisał również: "Nie po to szedłem do Sejmu, żeby kombinować, a po to, żeby te kombinacje ukrócić. I nigdy z tej drogi nie zejdę, choćbym miał stracić Klub Parlamentarny. Bo nie wynik wyborczy jest zwycięstwem a przywrócenie Sejmowi i politykom godności i honoru a Obywatelom elementarnej sprawiedliwości i uczciwości".

"Skoro walczymy z potwornymi przywilejami władzy, to nie możemy korzystać z luk prawnych (bo wg prawa Józwiak mógł wynająć od koleżanki mieszkanie), tylko musimy robić wszystko, by takie luki zlikwidować" - przekonywał lider Kukiz'15.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Uczciwy Polski podatnik 2018-03-15 16:55:18
    panie kukiz ( z małej litery) dzieki twojej naiwności, a może nawet i infantylizmowi do Sejmu Rzeczypospolitej weszli, faszyści, cwaniacy, kombinatorzy, ćpuny, idioci, a nawet bezmózgowcy. To jest dotychczas jedyne osiągnięcie kukiz 15 , jakie zaprząta głowy myślących obywateli tego kraju. Daruj sobie te zabawy i może lepiej dla Polski jak znów zaczniesz ćpać i pić, nie żałuj sobie możesz od jutra, to akuratnie wyjdzie Ojczyżnie na dobre. I bez obrazy, to tylko fakty i ich analiza oraz działanie ratunkowe.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA