REKLAMA

Paweł Kukiz walczy z obrazem jego ruchu jako partii politycznej

  • Autor: GP
  • 08 grudnia 2015 09:09
Paweł Kukiz walczy z obrazem jego ruchu jako partii politycznej Kukiz: Nawet gdy ogłosiłem powstanie Stowarzyszenia na rzecz Nowej Konstytucji pisano, że Kukiz tworzy partię (fot. twitter.com)

Lider formacji Kukiz’15 apeluje do mediów i wytyka im przypisywanie partyjności jego ruchowi. Muzyk podkreśla, że ruch ma taką, a nie inną formę i jest to świadoma decyzja jego członków. Chwali się, że on i jego działacze dzięki temu nie pobierają subwencji z budżetu państwa.

Paweł Kukiz we wtorek opublikował na swoim profilu społecznościowym notatkę, w której zwraca się do mediów w Polsce. Prosi, z uporem o nienazywanie jego formacji partią polityczną. Ruch Kukiz’15 powstał w opozycji do partii politycznych, jako formy ekspresji własnych poglądów.

- Nawet ostatnio, kiedy ogłosiłem, że powstaje Stowarzyszenie na rzecz Nowej Konstytucji wiele z nich (mediów- red.) napisało- "Kukiz tworzy partię” – zaczyna swój wpis Paweł Kukiz.

Kto bierze pieniądze podatnika?

W tym samym wpisie Kukiz zarzucił liderowi Nowoczesnej, Ryszardowi Petru kłamstwo.

- Petru, który w kampanii krzyczał że na jej prowadzenie nie bierze pieniędzy z kieszeni podatników kłamał, bo dostał bankową pożyczkę w wysokości 2 mln złotych – argumentował Paweł Kukiz - właśnie pod zastaw przewidywanych dotacji partyjnych czyli... pieniędzy z kieszeni podatnika.

Podobnie potraktował innych liderów. Kukiz pozwolił sobie na wymienienie partii Razem i jej nieformalnego lidera Adriana Zandberga, Janusza Korwin- Mikkego i najważniejszych partii polskiej sceny politycznej – Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej. Zarzuca im żerowanie na publicznym dofinansowaniu.

- Drogie Redakcję: nie nazywajcie nas partią! I nie mówcie "Kukiz nie dostanie subwencji" bo prawdziwe jest zdanie " Kukiz z własnego wyboru nie bierze subwencji" – napisał kończąc wpis Paweł Kukiz.

 

Media z uporem nazywają RUCH Kukiz'15 partią polityczną. Nawet ostatnio, kiedy ogłosiłem, że powstaje Stowarzyszenie na...

Posted by Paweł Kukiz on 7 grudnia 2015
Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Chachar 2015-12-08 14:30:39
    Dzięki temu Kukiz'15 nie musi publikować swoich danych finansowych. Czy p. Kukiz mógłby przedstawić rozliczenie finansowe kampanii wyborczej. Forma najprostsza: od kogo ile i kiedy dostał na co ile i kiedy wydał. Od wyborów minęło sporo czasu a p. Kukiz jakoś dziwnie o tym nie pamięta.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA