REKLAMA

Paweł Kukiz za dymisją Jarosława Zielińskiego

  • Autor: MIW
  • 24 maja 2017 07:26
Paweł Kukiz za dymisją Jarosława Zielińskiego Paweł Kukiz, lider Kukiz’15 jest za odwołaniem wiceszefa MSWiA Jarosława Zielińskiego. (fot. youtube.com)

Paweł Kukiz, lider Kukiz’15 powiedział w TVN, że jest za odwołaniem wiceministra spraw wewnętrznych i administracji Jarosława Zielińskiego w związku ze sprawą śmierci na wrocławskim komisariacie Igora Stachowiaka.

Ujawnione przez dziennikarzy tej stacji nagrania pokazują, że leżący na ziemi skuty kajdankami mężczyzna był rażony paralizatorem. Niedługo potem zmarł. Po opublikowaniu nagrania w dolnośląskiej dymisji doszło do serii dymisji (odwołany został m.in. komendant wojewódzki). Wczoraj za całą sytuację publicznie przeprosił komendant główny policji nadinspektor Jarosław Szymczyk.

- Dla mnie to największy dramat w mojej zawodowej historii, wydarzyła się rzecz straszna – powiedział Szymczyk. Pytany o ewentualną swoją dymisję stwierdził, że jego los jest w rękach ministra spraw wewnętrznych i administracji oraz premiera.

- Jeśli takie decyzję zapadną, to oczywiście się podporządkuję – stwierdził Szymczyk.

O kadrowe konsekwencje zdarzeń na wrocławskim komisariacie pytany był również poseł Paweł Kukiz. Zapowiedział, że zagłosuje za odwołaniem nadzorującego w ramach MSWiA policję wiceministra Jarosława Zielińskiego. Pytany o to, czy jest również za odwołaniem szefa MSWiA, Mariusza Błaszczaka stwierdził, że musiałby się zastanowić.

- Minister Błaszczak nie zajmuje się tylko policją. Spektrum jego kompetencji jest szersze, natomiast w jakimś stopniu jest odpowiedzialny za swojego wiceministra – powiedział Kukiz. Jak podkreślił liczył na to, że w policji zostaną przeprowadzone zmiany strukturalne i że zostanie ona zdecentralizowana. Jak ocenił, wyjaśnieniem tej sprawy powinna zajmować się prokuratura, a nie komisja śledcza.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA