REKLAMA

Paweł Lewandowski wiceministrem kultury i dziedzictwa narodowego

  • Autor: Parlamentarny.pl
  • 09 stycznia 2017 15:46
Paweł Lewandowski wiceministrem kultury i dziedzictwa narodowego Paweł Lewandowski (fot. Danuta Matloch/MKiDN)

• Nowym podsekretarzem stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego 9 stycznia został Paweł Lewandowski.
• Nominację na to stanowisko odebrał z rąk wicepremiera, ministra kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotra Glińskiego.

Paweł Lewandowski urodził się 20 października 1986 roku w Warszawie. Z zawodu jest politologiem i socjologiem. W MKiDN będzie zarządzał departamentami odpowiedzialnymi za realizowanie nadzoru właścicielskiego nad spółkami Skarbu Państwa podległymi ministerstwu, media, prawo autorskie oraz legislację.

Ukończył politologię społeczną i gospodarczą (2011 r.) oraz socjologię komunikacji międzykulturowej (2012r.) na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, gdzie pracuje jako nauczyciel akademicki. W latach 2013-2016 uczestniczył w seminarium doktoranckim z zakresu najnowszej historii politycznej Polski.

W latach 2012-2015 pracował w branży doradztwa strategicznego, w latach 2015-2016 był doradcą wicepremiera prof. Piotra Glińskiego w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, gdzie zajmował się przygotowaniem i promocją polskiej kandydatury do organizacji EXPO 2022 w Łodzi. Działacz ruchu republikańskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA