REKLAMA

Paweł Mucha: Prezydent w większości zgadza się z działaniami rządu

  • Autor: PAP/AT
  • 15 października 2017 20:00
Paweł Mucha: Prezydent w większości zgadza się z działaniami rządu Prezydent nie wycofuje się z realizacji swojego programu - powiedział Paweł Mucha (Andrzej Duda, fot.prezydent.pl/Krzysztof Sitkowski)

Ze strony pana prezydenta jest wola pełnej współpracy z większością parlamentarną - powiedział wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha.

• Ze strony prezydenta jest wola pełnej współpracy z większością parlamentarną - powiedział Mucha.

• Prezydent nie wycofuje się z realizacji swojego programu, a także w większości zgadza się z działaniami rządu - dodał.

Minister Mucha odniósł się w wywiadzie dla portalu wPolityce.pl do wypowiedzi prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego w Spale. "Mamy problemy i musimy potrafić je rozwiązać. Problem pierwszy to problem jedności naszego obozu. I tu chodzi o rozstrzygnięcie sporu z prezydentem o ustawy sądowe i sprawę dalszej współpracy z panem prezydentem, jeżeli chodzi o uchwalanie i podpisywanie ustaw, które mają dalej zmieniać nasz kraj" - mówił Kaczyński podczas spotkania z klubami Gazety Polskiej w Spale.

"Cieszę się z tej wypowiedzi prezesa Kaczyńskiego, bo one są wypowiedziami wyważonymi i wskazującymi na potrzebę współpracy i współdziałania z prezydentem Dudą. Z całą pewnością ze strony pana prezydenta jest wola pełnej współpracy z większością parlamentarną. Prezydent nie wycofuje się z realizacji swojego programu, a także w większości zgadza się z działaniami rządu" - powiedział Mucha.

Czytaj też: Rozdźwięk między prezydentem, a rządem. Padło wiele niepotrzebnych słów

Zastępca szefa Kancelarii Prezydenta pytany, czy sceptyczne głosy ze strony polityków PiS ws. referendum konstytucyjnego nie są przypadkiem polityczną zemstą za prezydenckie weta, przypomniał, że Prawo i Sprawiedliwość od wielu lat podnosi postulat zmiany konstytucji. "Byłoby zupełnie niezrozumiałe, gdyby PiS powiedział, że nie będzie dyskusji o zmianach w ustawie zasadniczej. Mamy dobry kontakt z marszałkiem Karczewskim. Ufam, że Senat poprze projekt prezydenta i będziemy mieli do czynienia w listopadzie przyszłego roku z głosowaniem powszechnym" - podkreślił Mucha.

Dodał, że Polacy w sprawie zmian w konstytucji "wypowiadają się, biorąc chociażby udział w spotkaniach regionalnych czy wypowiadając się w badaniach opinii publicznej". "Prawie 80 proc. Polaków chce referendum konsultacyjnego. Jest ogromny pozytywny oddźwięk na zapytania prezydenta dot. materii konstytucyjnej. Przedstawiciele różnych grup społecznych angażują się w organizowanie spotkań, na których dyskutuje się o konstytucji" - zwrócił uwagę.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA