REKLAMA

Paweł Rabiej odpowiada na oskarżenia o protesty jako próbę odebrania władzy

  • Autor: PAP/GP
  • 24 lipca 2017 10:15
Paweł Rabiej odpowiada na oskarżenia o protesty jako próbę odebrania władzy Rabiej (Nowoczesna): - Wielu obywateli, którzy mają dzisiaj nadzieję, że sądy przez te trzy ustawy będą działały lepiej bardzo srogo się rozczaruje. (fot.:Nowoczesna/twitter.com)

- Nie chcemy obalić rządu, chcemy, żeby sądy były niezawisłe, żebyśmy mieli praworządność, demokrację i trójpodział władzy - podkreślił w poniedziałek (24 lipca) polityk Nowoczesnej Paweł Rabiej.

- Absolutnie nie chcemy obalić rządu. Chcemy, żeby sądy były niezawisłe, żebyśmy mieli praworządność, demokrację i trójpodział władzy. To jest to, czego chcemy - podkreślił Rabiej w Polskim Radiu 24.

Jego zdaniem każda z trzech ustaw: o Sądzie Najwyższym, KRS i ustroju sądów powszechnych ma liczne mankamenty. - No i niestety one nie rozwiązują najważniejszego problemu, bo to, że w sądach, w wymiarze sprawiedliwości są potrzebne zmiany - to jest ewidentne, oczywiste i podpisuje się pod tym cała opozycja - dodał polityk.

Na uwagę, że PO rządziła przez 8 lat i nic nie zrobiła, żeby zreformować sądy odpowiedział, że Nowoczesna to nie Platforma Obywatelska. - Myśmy od początku mówili, że jeśli chodzi o wymiar sądownictwa trzeba poprawić jego jakość. Sprawy trwają bardzo długo jest duże poczucie niesprawiedliwości i to się w naszym programie pojawiło - zaznaczył Rabiej.

Czytaj też: Waszczykowski atakuje opozycję i protestujących

W jego ocenie trzy ustawy dot. sądownictwa: o SN, KRS i ustroju sądów powszechnych to ustawy kadrowe, których zamiarem jest spolityzowanie sądów, a nie poprawienie jakości ich działania.

- Wielu obywateli, którzy mają dzisiaj nadzieję, że sądy przez te trzy ustawy będą działały lepiej bardzo srogo się rozczaruje. Nie będą działały lepiej, bo tam tak naprawdę poza zasadą losowania sędziów i przydzielania spraw losowo nie ma żadnego praktycznego rozwiązania, które pomogłoby rozładować korki w sądach, doprowadzić do tego, że obywatele będą mieli większe możliwości zgłaszania swoich spraw i że sądy będą działały szybciej - nic takiego tam nie ma - konkludował Rabiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA