REKLAMA

Paweł Zalewski w zarządzie świętokrzyskiej PO?

  • Autor: PAP/jm
  • 23 czerwca 2016 17:25
Paweł Zalewski w zarządzie świętokrzyskiej PO? Grzegorz Schetyna, lider PO rekomenduje Pawła Zalewskiego do Rady Regionu partii w woj. świętokrzyskim. (fot. youtube.com)

Były poseł i deputowany PO do Parlamentu Europejskiego Paweł Zalewski, będzie rekomendowany Radzie Regionu partii w woj. świętokrzyskim do zarządu regionalnych struktur ugrupowania – poinformował w czwartek (23 czerwca) w Kielcach szef Platformy Obywatelskiej, Grzegorz Schetyna.

Schetyna, który zdobył mandat posła w okręgu świętokrzyskim, podkreślał podczas czwartkowej konferencji prasowej, że to dobry i symboliczny dzień dla świętokrzyskiej PO, dla regionu i Kielc - otwarcie "nowego etapu" dla partii.

Poinformował, że razem z przewodniczącą świętokrzyskiej PO poseł Marzeną Okłą-Drewnowicz, będzie rekomendował Radzie Regionu, by przyjęła Zalewskiego, w skład zarządu regionu, "być może, by został wiceprzewodniczącym regionu" i by "był zaangażowany w budowę struktur, w projekt Klubów Obywatelskich na terenie całego województwa, w odświeżanie obecności PO w powiatach".

- Moje dzisiejsze aktywności i zobowiązania są tak duże, że nie zawsze będą mógł być tak tutaj w Kielcach i w świętokrzyskim, jak bym chciał. Stąd prośba, i zaangażowanie, deklaracja Pawła Zalewskiego, że będzie mnie, nas, tu wspierał swoją obecnością, aktywnością - mówił lider PO. Dodał, że jest przekonany, iż "będzie to z dobrym skutkiem dla nas wszystkich, na pewno dla województwa".

Zalewski powiedział dziennikarzom, że swoje zadania w regionie, traktuje "jako wielkie zobowiązanie", które go cieszy. - Chociaż urodzony w Warszawie, od dziecka przyjeżdżam w świętokrzyskie, i to jest miejsce, gdzie bije moje serce. Ale jestem także świadom obowiązku, który przewodniczący na mnie nałożył (…) To wielkie zobowiązanie i odpowiedzialność, aby w świętokrzyskim budować Platformę Obywatelską. Ona szczególnie dzisiaj tutaj jest potrzebna - podkreślił.

Dodał, że chodzi m.in. o obudzeni aktywności obywatelskiej, także u osób, które do tej pory nie interesowały się polityką. - Znam świętokrzyskie bardzo dobrze i wiem jaki tu jest potencjał (…) Jest wielka szansa, i ja tę szansę chcę wykorzystać i będę tutaj ciężko pracował - zadeklarował Zalewski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA