REKLAMA

Paweł Zalewski w zarządzie świętokrzyskiej PO

  • Autor: PAP/JS
  • 15 lipca 2016 10:24
Paweł Zalewski w zarządzie świętokrzyskiej PO Paweł Zalewski (twitter.com)

• Były poseł i były eurodeputowany Paweł Zalewski, został wiceprzewodniczącym zarządu Platformy Obywatelskiej w woj. świętokrzyskim.
• Zdaniem lidera PO Grzegorza Schetyny, to „kolejny krok” do dobrego przygotowania partii w regionie do wyborów samorządowych.

Zalewski znalazł się we władzach świętokrzyskiej PO z inicjatywy Schetyny, który jest posłem z tego okręgu. Na stanowisko wiceprzewodniczącego rekomendowała Zalewskiego partyjnej Radzie Regionu, szefowa świętokrzyskiej Platformy, posłanka Marzena Okła-Drewnowicz.

Posłanka poinformowała, że 30-osobowa rada poparła kandydaturę Zalewskiego jednogłośnie.

Na konferencji prasowej w Kielcach, która poprzedziła posiedzenie rady, Schetyna przypomniał, że już wcześniej zapowiadał rekomendację dla kandydatury Zalewskiego, jako "pewnego rodzaju otwarcie" w świętokrzyskiej PO.

"Czuję się współodpowiedzialny. Jestem jednym z trzech parlamentarzystów, posłów tutaj w świętokrzyskim. Ale moje obowiązki są dosyć duże i wykraczają poza województwo. Więc cieszę się, że będziemy mogli rozszerzyć naszą współpracę, a także potencjał świętokrzyskiej Platformy o Pawła Zalewskiego" - mówił polityk.

Schetyna dodał, że zależy mu aby Zalewski był odpowiedzialny za projekty klubów obywatelskich. "Chcemy wokół tej aktywności zbudować ważną część tożsamości Platformy Obywatelskiej i jej tutaj obecności. Dzisiaj kolejny krok - mam nadzieję - w kierunku dobrego przygotowania PO w świętokrzyskim do wyborów samorządowych" - dodał szef partii.

Zalewski dziękował Schetynie za zaufanie. "Grzegorz Schetyna wie doskonale o moich związkach z regionem świętokrzyskim i uznał, że trzeba je po prostu wykorzystać dla dobra Platformy i dla dobra Polski" - mówił polityk, dziękując także Okle-Drewnowicz i przedstawicielom partyjnej Rady Regionu. Zalewski jest związany z regionem rodzinnie, ma też dom pod Sandomierzem.

Sieć klubów obywatelskich

"Zadania zostały postawione. One są jasne. Musimy zbudować sieć prężnie działających klubów obywatelskich, które będą ciekawe dla mieszkańców województwa w taki sposób, aby chcieli się w nie zaangażować" - argumentował.

B. europoseł podkreślił, że wytworzona poprzez kluby aktywność obywatelska, jest bardzo ważna dla ugrupowania także w kontekście najbliższych wyborów samorządowych. "Musimy się do tego doskonale przygotować. Bardzo się cieszę na to wyzwanie. Myślę, że wspólnie czekamy na tych wszystkich, którzy będą chcieli razem z nami pracować i realizować swoją wizje obywatelskiej Polski w województwie świętokrzyskim" - dodał Zalewski.

Okła-Drewnowicz podkreśliła, że cieszy się na "merytoryczną i organiczną" pracę na rzecz regionu, który "nie jest mały". "Pracy jest dużo (…) Zawsze hołubiłam taką drużynową pracę i myślę, że dziś jest przykład takiej wspólnej, drużynowej pracy" - mówiła posłanka.

Przedstawiciel zarządu regionalnej PO, poseł Artura Gierada, ocenił, że obecność "doświadczonego" polityka, jakim jest Zalewski, będzie dużym "wzmocnieniem intelektualnym" partii w województwie świętokrzyskim.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA