REKLAMA

Pawłowicz krytykuje Nowoczesną za zachowanie wobec Terleckiego

  • Autor: GP
  • 07 lipca 2016 09:24
Pawłowicz krytykuje Nowoczesną za zachowanie wobec Terleckiego Krystyna Pawłowicz na mównicy, którą w środę (6 lipca) okupowali posłowie Nowoczesnej. (fot.:youtube.com)

• W Sejmie, w środę wieczorem (6 lipca) Nowoczesna próbowała doprowadzić do debaty o nowelizacji ustawy o Trybunale Konstytucyjnym.
• Marszałek nie dopuścił posłów Nowoczesnej do zadawania pytań, co spotkało się z reakcją opozycji.
• Posłanka Pawłowicz (PiS) oceniła, że Nowoczesna urządziła "pokaz gangsterki i chamstwa".

Sejm proceduje w trybie przyspieszonym nowelizację ustawy o Trybunale Konstytucyjnym (TK). W środę wieczorem (6 lipca) posłowie na sali plenarnej debatowali i głosowali nowelizację ustawy o Trybunale Konstytucyjnym.

W czasie debaty doszło do wymiany polemik między posłami Nowoczesnej, a prowadzącym obrady wicemarszałkiem Terleckim. Politycy opozycji zabiegali o możliwość zadawania pytań.

Posłowie opozycji złożyli sprzeciw wobec skierowania projektu do komisji, wicemarszałek Ryszard Terlecki ogłosił, że trzecie czytanie projektu odbędzie się po doręczeniu posłom tekstu poprawek oraz wniosku o odrzucenie projektu. Głosowanie nastąpi prawdopodobnie w czwartek (7 lipca).

Zamieszanie zdecydowała się skomentować posłanka Krystyna Pawłowicz.

- Neopalikoci od Petru,urządzili wczoraj późną nocą pokaz gangsterki i chamstwa pod adresem łagodnego marszałka R.Terleckiego. Ta lewacka bojówka, a szczególnie ich feministyczna część, wściekle obrażała też Prezesa J.Kaczyńskiego i nas, którzy wygraliśmy w demokratycznych przecież wyborach.

XXII posiedzenie Sejmu ubiega pod znakiem nowelizacji ustawy o TK.

Borys Budka z Platformy obywatelskiej mówił dla portalu Parlamentarny.pl o ustawie:

- Ustawa, nad którą pracujemy, zawiera szereg rozwiązań negatywnie ocenionych przez TK, ale również przez Komisję Wenecką i Komisję Europejską. Tak naprawdę jedynym celem tej ustawy nie jest naprawienie czegokolwiek, ale zablokowanie TK na najbliższe lata. PiS nadal forsuje zasadę, żeby wszystkie sprawy, które są w TK zostały obligatoryjnie zawieszone na pół roku, a po tym czasie mają zostać od nowa rozpoczęte.

Opozycja parlamentarna postrzega nową ustawę jako kolejną próbę zamaskowania przez większość sejmową jej działań paraliżujących pracę Trybunału.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • OJTAK 2016-07-09 08:44:36
    Jak słyszę jej syczący głos pełen nienawiści i chamstwa to mi wszystkie ostre przedmioty zaczynają latać w domu. Kiedy toto zniknie z mediów i życia publicznego? Kaczyński nie ma bardziej odrażającej osoby do wyrażania jego zdania?
  • Robert Gortat 2016-07-07 12:57:20
    Kiedy to grube wstrętne babsko zniknie z przestrzeni publicznej.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA