REKLAMA

Pawłowicz o interwencji posłów PO i Nowoczesnej: próba dezawuowania kandydatów do KRS

 • Autor: PAP/JS
 • 23 lutego 2018 23:11
Pawłowicz o interwencji posłów PO i Nowoczesnej: próba dezawuowania kandydatów do KRS Pawłowicz podkreśliła też, że jeśli posłowie PO i Nowoczesnej tak bronią praworządności, "to niech zajrzą do ustawy" (fot. youtube.com)

To próba dezawuowania kandydatów do KRS; to jest karalne - tak Krystyna Pawłowicz (PiS) odniosła się do informacji o planowanej na wtorek (27 lutego) interwencji posłów PO i Nowoczesnej ws. kandydatów do KRS. Podkreśliła jednocześnie, że załączniki do kandydatur nie podlegają ujawnieniu.

Borys Budka (PO) poinformował na piątkowej konferencji prasowej, że wraz z szefową klubu Nowoczesnej Kamilą Gasiuk-Pihowicz, zgodnie z ustawą o wykonywaniu mandatu posła i senatora, złożyli pismo do szefa MS Zbigniewa Ziobry z informacją, że zamierzają podjąć interwencję poselską w celu zapoznania się z przeprowadzoną przez ministra sprawiedliwości weryfikacją kandydatów zgłoszonych do KRS. Posłowie zapowiedzieli, że interwencja ta odbędzie się w najbliższy wtorek o godz. 8.30 w ministerstwie sprawiedliwości.

Krystyna Pawłowicz z sejmowej komisji sprawiedliwości podkreśliła, że "ustawa o KRS wyraźnie mówi, że załączniki do kandydatur, czyli listy osób, które poparły kandydatury, nie podlegają ujawnieniu". "Więc albo stajemy na gruncie prawa, albo nie" - zaznaczyła posłanka. Dodała, że listy są weryfikowane w ministerstwie sprawiedliwości i to - jak zaznaczyła - wystarczy.

Jej zdaniem posłowie PO i Nowoczesnej "szukają pola do popisu i dezawuowania kandydatów". "To jest próba ośmieszania i piętnowania sędziów, którzy zgodzili się kandydować do KRS i to jest karalne" - oceniła Pawłowicz. Jak dodała, tym powinna się zająć prokuratura. "Awanturnikami, prowokatorami i osobami, które zrobią wszystko, żeby nie dopuścić do powołania nowej KRS" - oświadczyła.

Pawłowicz podkreśliła też, że jeśli posłowie PO i Nowoczesnej tak bronią praworządności, "to niech zajrzą do ustawy". "Zobaczą, że załączniki do list zgłoszeniowych nie podlegają ujawnieniu" - dodała. "Nie podlegają dlatego, że spodziewaliśmy się, że osoby popierające kandydatury będą szykanowane przez agresorów lewicowych" - zaznaczyła.

Odnosząc się do ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora, zgodnie z którą posłowie PO i Nowoczesnej zamierzają zwrócić się z interwencja do MS, posłanka PiS zauważyła, że ustawa nowelizująca KRS wyłącza taką możliwość. "Oni by dużo chcieli wiedzieć, ale to nie jest samowola. Działamy w ramach prawa i jeśli inna ustawa wyłącza ujawnienie tajemnicy, to nieważne na co będą się powoływać, inna ustawa to wyklucza" - oświadczyła Pawłowicz. "Niech się po prostu podporządkują prawu, zamiast się kompromitować" - dodała.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (6 komentarzy)

 • wfw 2018-02-26 10:41:05
  Nie jestem psychiatrą a ten przypadek jest tak ewidentny że chyba nie wymaga badania. Moim przypadek beznadziejny, nie rokujący na wyleczenie.
 • owczarz 2018-02-25 23:45:08
  Do wdzivny: Lepiej pomyśl co ty wygadujesz baranie.
 • Bogdan Warturek 2018-02-25 18:00:43
  Krystyna Pawłowicz, to Polka z krwi i kości. Brawa dla Pani, wielkie brawa! Najwyższa pora oczyścić tę stajnię Augiasza, bo to skandal, żeby takie gówno było w Polskich sądach. *Im jedynie dać wór Jurandowy i (...) z Polski.
 • Pantausz 2018-02-24 18:44:24
  ta kobieta w swojej chorobie , jest w stanie diabłu odadć dusze , byle by tylko nie dac satysfakcji komukolwiek z opozycji. Tacy ludzie sa bardzo niebezpiecznie, ponieważ nimi z żaden sposób nie kieruje, rozum, wiedza, rozsądek, czy doświadczenie nimi kieruje chore pojęcie zemsty dla zemsty, bez pojęcia ze sprawiedliwościa czy prawem.
 • Bohdan 2018-02-24 18:00:04
  Jak pierwsza awanturnica polska piętnuje awanturników z opozycji to wchodzi w jeden szereg z prokuratorem stanu wojennego, który pouczał opozycję czym jest demokracja, to jest to doskonały materiał do nowego cyklu filmowego dla nowego Barei
 • wdzivny 2018-02-24 11:27:06
  Zdumiewające, co ta Pawłowicz wygaduje. W tak ważnej sprawie chyba wszelkie zakulisowe działania PiS powinny być sprawdzone i to szczegułowo. Nie można w demokracji stosować carskich ukazów.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA