REKLAMA

Petru: Będziemy blokować mównicę, dopóki Kuchciński nie przywróci Szczerby

  • Autor: PAP/JS
  • 16 grudnia 2016 17:51
Petru: Będziemy blokować mównicę, dopóki Kuchciński nie przywróci Szczerby Lider Nowoczesnej Ryszard Petru (fot. Nowoczesna/twitter)

• Opozycja będzie blokować mównicę sejmową, dopóki marszałek Sejmu Marek Kuchciński nie przywróci do obrad posła Michała Szczerbę z PO - oświadczył szef Nowoczesnej Ryszard Petru.
• Opozycja oczekuje też, że Kuchciński wycofa się ze zmian dotyczących pracy mediów na Wiejskiej.

"Dopóki nie będzie przywrócony pan poseł Szczerba, będziemy blokować mównicę sejmową" - powiedział szef Nowoczesnej na piątkowej konferencji prasowej, na której towarzyszyli mu: lider PO Grzegorz Schetyna, prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz oraz wiceszefowa klubu Kukiz'15 Agnieszka Ścigaj.

W Sejmie od prawie dwóch godzin trwa przerwa ogłoszona przez marszałka Marka Kuchcińskiego z powodu blokady mównicy sejmowej przez opozycję, podjęta po wykluczeniu z głosowań nad przyszłoroczną ustawą budżetową posła Michała Szczerby (PO).

Kosiniak-Kamysz mówił z kolei, że obecną sytuację w Sejmie można jeszcze rozwiązać. "(Można) zwołać Konwent Seniorów, przywrócić Michała Szczerbę, też zastosować te normalne warunki pracy mediów na stałe, odejść od tej fatalnej propozycji marszałka Kuchcińskiego i wszystko może wrócić do normy. Możemy ten budżet jeszcze dzisiaj przyjąć, trzeba tylko i wyłącznie dobrej woli" - przekonywał lider Stronnictwa.

"Żądamy, żeby wrócić do przywrócenia możliwości normalnego funkcjonowania dziennikarzy parlamentarnych" - powiedział z kolei Schetyna. Podkreślił, że oczekuje tego od marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego.

Szef Nowoczesnej Ryszard Petru powiedział, że opozycja nie zgadza "się też z tymi insynuacjami, które padły na konferencji przed chwilą jakoby nam chodziło o ustawę dezubekizacyjną i jakobyśmy blokowali dyskusję budżetową". Nawiązał tu do konferencji prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. "Chcemy debatować na temat budżetu, ale chcemy debatować tak, aby każdy poseł zadać pytanie" - dodał.

Wiceszefowa klubu Kukiz'15 Agnieszka Ścigaj poinformowała, że jej klub złożył w piątek do marszałka Sejmu wniosek o przerwę w obradach Sejmu do soboty i poszerzenie porządku obrad o punkt dotyczący debaty w sprawie mediów. "Nam zależy na pracy, nie chcemy uczestniczyć w awanturze partyjnej, chcemy tylko rozpocząć rzetelną pracę" - podkreśliła.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Ryś 2016-12-16 20:07:28
    A siedźcie sobie tam nawet o rana! albo do nowego roku! Soros wam przyśle śpiwory. Szczerby tego pyskatego ratlerka to akurat żałować nie będę.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA