REKLAMA

Petru chce ukarania poseł Witek. Jest wniosek do Komisji Etyki

  • Autor: GP/PAP
  • 13 grudnia 2016 09:44
Petru chce ukarania poseł Witek. Jest wniosek do Komisji Etyki Ryszard Petru jest posłem z mazowieckiego. Nowoczesna to partia, którą stworzył od podstaw. (fot.:twitter.com/RyszardPetru)

• Ryszard Petru (Nowoczesna) poczuł się dotknięty słowami poseł PiS Elżbiety Witek.
• Po jej wypowiedzi telewizyjnej, w której nazwała go zdrajcą, wystosował pismo o ukaranie poseł do Komisji Etyki Poselskiej.
• Poseł oceniła, że Petru zdradził, bo zabiegał o debatę w Parlamencie Europejskim o Polsce.

Lider Nowoczesnej Ryszard Petru wystosował pismo do Komisji Etyki Poselskiej z wnioskiem o ukaranie poseł PiS Elżbiety Witek. Treść pisma poseł opozycji opublikował na portalu społecznościowym.

Sprawa dotyczy wypowiedzi poseł Witek na antenie Superstacji, w której nazwała zdrajcami osoby popierające debatę w Parlamencie Europejskim (PE) o Polsce. Dokładny cytat: "Tylko zdrajcy mogą chcieć debaty o Polsce w PE. W mojej ocenie Ryszard Petru jest zdrajcą."

Czytaj: Elżbieta Witek wspominała stan wojenny i jej internowanie

Debata w Parlamencie Europejskim

PE zajmie się tematem Polski, po raz kolejny, w środę (14 grudnia). To powracający temat w debatach na forum Unii, został zapoczątkowany rok temu, gdy w Warszawie zaczął się spór polskich sił politycznych o Trybunał Konstytucyjny.

Wniosek o przesunięcie debaty zgłosił europoseł SLD Bogusław Liberadzki. Powiedział, że organizacja debaty 13 grudnia, w 35. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, spowodowałaby dyskusję o dacie - "odwracając uwagę od istoty państwa i demokracji".

fot.twitter

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA