REKLAMA

Petru: Ewa Kopacz nie będzie szefem PO

  • Autor: Gabriel Paździor
  • 09 października 2015 14:05
Petru: Ewa Kopacz nie będzie szefem PO Petru odpowiada Platformie na jej opinie o Nowoczesnej. Foto: YouTube

Ryszard Petru odpowiada Platformie na jej opinie o Nowoczesnej i jego kampanii. Mówił w piątek rano o przyszłości PO, Lewicy pod przywództwem Nowackiej i bieżących sprawach politycznych.

- Patrzę na dynamikę wydarzeń. Jeśli to się utrzyma Ewa Kopacz nie będzie szefem PO – mówił Ryszard Petru pytany o obecną sytuację partii rządzącej. - Chcemy być koalicją pozytywną, a nie negatywną – kontynuował ekonomista.

Petru mówił też o Barbarze Nowackiej, którą ceni za osobowość. Ma nadzieję, że jeśli będzie liderką Lewicy w przyszłym sejmie, on będzie z nią rozmawiał w różnych sprawach. Zastrzega jednak, że w takiej sytuacji Leszek Miller i Janusz Palikot nie mogą być na Lewicy dominującymi postaciami.

Ostatecznie nie wykluczył, że jego formacja będzie opozycją. Tłumaczył to nieprzewidywalnością układu sił parlamentarnych po 25 października.

Sejm, a weto prezydenta

Odnosząc się do decyzji Sejmu w sprawie ustawy o uzgodnieniu płci Petru mówił - W polskim prawie można zmienić płeć, ale to wymaga pozwu dziecka wobec rodziców. Dziwię się prezydentowi Dudzie, że poparł to rozwiązanie wetując nowe prawo. Głosowałbym za odrzuceniem weta – dodawał dopytywany o to co zrobiłby na miejscu posłów z prezydencką decyzją.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • MYrazem 2015-10-11 15:32:41
    Zresztą nie wierzę w to , że PO w ogóle znajdzie się na jakimś przodowym miejscu. Nowoczesna z Warszawy popieramy. Nasz kandydat do sejmu Grzegorz Bogucki nr 7 na liście.
  • Kotek 2015-10-09 20:06:53
    Racja, ze nie będzie. Prz ten czas kiedy mogła to nie zrobiła nic. Więc nich da szansę innym lepszym. Polecam KW Nowoczesna Grzegorz Bogucki Warszawa. Liczymy na nowoczesne lepsze jutro.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA