REKLAMA

Petru jak trener? Lider Nowoczesnej mówił o współpracownikach z opozycji

  • Autor: PAP/GP
  • 26 lipca 2017 06:45
Petru jak trener? Lider Nowoczesnej mówił o współpracownikach z opozycji Politycy Nowoczesnej na marszu protestacyjnym w lipcu br. (fot.:Nowoczesna/twitter.com)

- Uważam, że moja rola to rola selekcjonera, a gole strzelają inni - mówił we wtorek (26 lipca) w TVN24 lider Nowoczesnej Ryszard Petru pytany, czy odda partię w "kobiece ręce".

Na uwagę, że posłanka Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pihowicz, wychodząc do protestujących, dostała najgorętsze owacje Petru powiedział, że bardzo go to cieszy.

- Namówiłem ją dwa lata temu do startowania z list Nowoczesnej i nigdy się na niej nie zawiodłem - podkreślił.

Zapytany, czy przy kolejnych wyborach Kamila Gasiuk-Pihowicz, Katarzyna Lubnauer czy Borys Budka (PO) mają szansę zastąpić lidera PO Grzegorza Schetynę, czy jego samego odpowiedział, że będzie to na pewno czas tych osób, które sprawdziły się w opozycji. - Jeżeli chodzi o kwestie prawne, jest u nas Gasiuk-Pihowicz, jeżeli chodzi o kwestie na przykład związane z edukacją - Katarzyna Lubnauer - mówił Petru. - I jak najbardziej uważam, że takie osoby muszą być frontem - dodał.

Zaznaczył, że polityka to gra zespołowa.

- Trzeba sobie podawać piłkę i - w zależności od tematu - każdy musi być ekspertem w danej sprawie - mówił Petru.

Na pytanie, czy "Front Demokratyczny" to przyszła nazwa zjednoczonej opozycji Petru odparł, że to bardzo dobra nazwa. "Najważniejsza jest racja stanu i musimy szukać tego, co nas łączy, a nie tego co nas dzieli" - podkreślił lider Nowoczesnej.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA